Döşemealtı parke fabrikasında deneme üretimi

Döşemealtı parke fabrikasında deneme üretimi
Döşemealtı parke fabrikasında deneme üretimi
ANTALYA (AA) - Döşemealtı Belediyesi tarafından 1,5 milyon lira yatırım yapılarak kurulan parke fabrikasında deneme üretimine başlandı. Gelecek hafta...

ANTALYA (AA) - Döşemealtı Belediyesi tarafından 1,5 milyon lira yatırım yapılarak kurulan parke fabrikasında deneme üretimine başlandı. Gelecek hafta seri üretimin yapılacağı tesiste günde ortalama 800 metrekare parke taşı imalatı yapılabilecek. 

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç , parke fabrikasında incelemelerde bulundu. Genç, yaptığı açıklamada, aynı bölgede üretim yapacak ahşap ve demir atölyelerinin de kurulup hizmet vereceğini kaydetti.

Başkan Genç, yerel seçimlerde Döşemealtı halkına hazırı tüketen değil, üreten ve ürettiğini halkın hizmetine sunan bir belediyecilik yapacaklarının sözünü verdiklerini ifade etti.

Sözlerini tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Genç, "Yaklaşık 1,5 milyon lira yatırımla belediyemize kazandırdığımız bu tesis sayesinde kendi cadde ve sokaklarımızın parkelerini, bordür taşlarını imal edeceğiz. Hatta üretim fazlasını da satmak suretiyle belediyemize gelir sağlamış olacağız" dedi.

Tam otomatik makinelerden oluşan parke tesisi günde ortalama 800 metrekare parke taşı imalatı gerçekleştirecek. Parke tesisinde deneme üretiminin ardından seri üretime geçilecek ve Döşemealtı'nın tamamına hizmet verecek.