Döşemealtı, parkesini kendisi üretecek

Döşemealtı, parkesini kendisi üretecek
Döşemealtı, parkesini kendisi üretecek
ANTALYA (AA) - Döşemealtı Belediyesince, günde ortalama 800 metrekare parke taşı üretecek tesis kuruldu. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç,...

ANTALYA (AA) - Döşemealtı Belediyesince, günde ortalama 800 metrekare parke taşı üretecek tesis kuruldu. 

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç , yaptığı yazılı açıklamada, ilçenin ihtiyacını karşılamak amacıyla parke taşı üretim tesisi kurduklarını belirtti.

Yaklaşık 14 dönüm araziye kurulan tesisin deneme üretim çalışmalarına başladığını ifade eden Genç, tesis sayesinde hem belediye bütçesinde tasarruf sağlanacağını hem de yeni istihdam alanı oluşturulmuş olacağını kaydetti. 

Hazırı tüketen değil, üreten belediyecilik anlayışını benimsediklerini vurgulayan Genç, bu doğrultuda ilk adımı parke tesisi kurarak attıklarını bildirdi. 

Genç, ilçenin ihtiyacı dışında bölge belediyelerden talep geldiği takdirde parke, bordür taşı üretimi ve satışı yapılabileceğine işaret etti. 

Tesiste son teknolojinin kullandığını anlatan Genç, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Tesiste her renk ve şekilde parke imalatı yapılabilecek. Günde ortalama 800 metrekare parke üretimi gerçekleştirilecek. Deneme üretiminin ardından bir hafta sonra seri üretime geçeceğiz. Parke tesisinin ardından aynı alanda ahşap ve demir atölyeleri kuracağız."


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  tasarruf

  ,

  Belediye

  ,

  genç

  ,

  deneme