Dünya Dart Şampiyonası

Dünya Dart Şampiyonası
Dünya Dart Şampiyonası
- Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen şampiyonaya 36 ülkeden yaklaşık 360 sporcu katılıyor

ANTALYA (AA) - Dünya Dart Şampiyonası, Antalya'nın Kemer ilçesinde başladı.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) tarafından Türkiye'de ilk defa düzenlenen şampiyonaya 36 ülkeden yaklaşık 400 sporcu katılıyor. 

Ferdi, eşli, karışık eşli ve takım kategorilerinde müsabakaların oynanacağı şampiyonada dereceye girenlere madalya ve kupa verilecek. Şampiyonada favori ülkeler İngiltere, Hollanda, Galler ve Finlandiya olarak gösterilirken, 12 sporcudan oluşan Türkiye milli takımı ise ilk beş içerisine girmeyi hedefliyor. 

TBBDF Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan, şampiyonanın açılışında yaptığı konuşmada, daha önce Kemer'de iki defa Avrupa Şampiyonası, bir kez de Akdeniz Şampiyonası yaptıklarını hatırlattı, dünya şampiyonasını da ilk defa düzenlediklerini söyledi.

Türkiye'deki dartçılar ve federasyon olarak yeni olduklarını ifade eden Tekcan, "Daha ergenlik çağına bile gelmedik. Sizleri burada misafir etmekten onur duyuyoruz. Spor kardeşliktir. Buradaki bütün sporcuların dili, dini, rengi ne olursa olsun kardeştir. Biz bu kardeşliği dünyaya öğreteceğiz. Tüm sporculara başarılar diliyorum" diye konuştu.

Dünya Dart Federasyonu Başkanı Bill Hatter ise organizasyonu gerçekleştiren TBBDF'ye teşekkür ederek, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen tüm sporculara başarılar diledi.

Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan da tüm sporcuları Kemer'de ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını, gelecek yıllardaki organizasyonlar için de sporcuları Kemer'de misafir etmek istediklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Tekcan, Bill Hatter ve kaymakam Feslihan, dart oynadı. Daha sonra Tekcan, Hatter'e plaket verdi. 

Şampiyona yarın yapılacak karşılaşmalarla devam edecek.