Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- Kumluca'da protokol üyeleri kahvaltıda engellilerle buluştu

ANTALYA (AA) - Kumluca'da protokol üyeleri "Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla Sarıcasu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileriyle kahvaltıda bir araya geldi. 

Kumluca Belediyesi tarafından 50. Yıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıda konuşan Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yaşayan herkesin bir engelli adayı olduğunu, bu bilinçle hareket ederek engelliler adına yaşam standartlarının değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nin kendi yaşamında çok farklı bir yeri olduğunu ifade eden Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Şu anda bu okulumuzun bulunduğu yerde daha önce ilkokul vardı ve ben burada okudum. Daha sonra burada yeni bir okul yapılması gerekti ve bugün bu okulumuz bir çok yerde olmayan özel öğrencilerimize eğitim veren bir okul haline geldi. Burada eğitilen çocuklarımız gelecekte hayata atılacaklar. Bu çocuklarımızın her biri değişik mesleklerde çalışacak kapasiteye sahiptir. Ben bu vesileyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyorum." 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel öğrencilerle ilçe protokolünü bir araya getirmek istediklerini, bu konuda ev sahipliği yapan belediyeye ve katılımcılara teşekkür etti.

Programa Kaymakam Polat Kara, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Gürcan Yıldırım,  Emniyet Müdürü Mustafa Karaarslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Koca, daire amirleri ve merkezde eğitim gören öğrenciler de katıldı.