Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer: - "Herkesin birer engelli adayı olduğunun unutulmaması gerekiyor"

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, engelli vatandaşların yılın bir günü değil her günü hatırlanması gerektiğini belirterek, "Herkesin birer engelli adayı olduğunun unutulmaması gerekiyor" dedi.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye Sakatlar Federasyonu Antalya Şube Başkanı Mehmet Karavural ve beraberindeki Federasyon üyeleri, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer'i ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sümer, engelli olmanın bir tercih olmadığını kaydetti. Engellileri topluma kazandırmak ve engellilerin birey olarak gündelik hayatlarını kolaylaştırmak gerektiğini belirten Sümer, şöyle konuştu:

"AK Parti kurulduğu günden bugüne sosyal devlet olma bilinciyle hareket etmiştir. Sosyal devlet, ülkedeki her vatandaşın eşit şartlarda yaşaması demektir. Biz bu anlayışla engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olduk. İktidarımız döneminde engelli kardeşlerimizin sorunlarına yönelik projeler geliştirdik, çözümler ürettik. Birey olarak engellilerin toplumda hakkettiği yeri alması için üzerimize düşün sorumluluğu yerine getirdik. Bize düşen görev engelli kardeşlerimizin önünde engel olmak değil engelleri ortadan kaldırmaktır."

Sümer, engelli vatandaşların yılın bir günü değil her günü hatırlanması gerektiğini belirterek, "Herkesin birer engelli adayı olduğunun unutulmaması gerekiyor" diye konuştu.