Dünya Kadın Yürüyüşü üyeleri, Antalya'da eylem yaptı

Dünya Kadın Yürüyüşü üyeleri, Antalya'da eylem yaptı
Dünya Kadın Yürüyüşü üyeleri, Antalya'da eylem yaptı
ANTALYA (AA) - Nusaybin'den başlayan Dünya Kadın Yürüyüşü kapsamında Antalya'da bir araya gelen kadınlar, eylem yaptı. "Dünyadaki tüm kadınlara...

ANTALYA (AA) - Nusaybin'den başlayan Dünya Kadın Yürüyüşü kapsamında Antalya'da bir araya gelen kadınlar, eylem yaptı. 

"Dünyadaki tüm kadınlara özgürlük" sloganıyla gerçekleştirilen ve Almanya, Sırbistan, Portekiz, Yunanistan, Fransa, İspanya, Afganistan, Arjantin, Lübnan, İngiltere ve Türkiye 'den kadınların yer aldığı Dünya Kadın Yürüyüşü etkinliği için Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kadınlar, Antalya Büyükşehir Belediyesine kadar yürüdü. 

Büyükşehir Belediyesinde ilçelerde görevlendirilen kadınlara destek vermek amacıyla belediye binası önünde etkinliklerini sürdüren kadınlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile görüşmek istedi. 

Bina önünde kurulan bariyeri aşmak isteyen kadınlar, güvenlik görevlileri ve polis ile tartıştı. Kısa süreli yaşanan arbedenin ardından kadınlar adına TÜM-BEL-SEN Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Birgül Yiğit Kabaklı, basın açıklamasını okudu. 

İlçelerde görevlendirilen kadın personelin yaşadıkları sıkıntıları anlatan Kabaklı, idare mahkemelerince kamu yararına ve hizmetin gereklerine aykırı bulunan görevlendirmelerin iptal edilmesini, hamile, doğum yapmış, süt izni hakkı bulunan, sağlık problemleri yaşayan kadınların sorunlarına acil çözüm bulunmasını istedi. 

Kabaklı, ilçelere giden personeli taşıyan servislerin hareket saatinin saat 07.30'a çekilmesi ve maddi kayıplar konusunda düzenlemeler yapılmasını istediklerini kaydetti. 

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.