"Dünya Liseler Oryantiring Şampiyonası 2015"

"Dünya Liseler Oryantiring Şampiyonası 2015"
"Dünya Liseler Oryantiring Şampiyonası 2015"
- Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilecek Dünya Liseler Oryantiring Şampiyonası Antalya'da yapılacak

ANTALYA (AA) - Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından düzenlenen  Dünya Liseler Oryantiring Şampiyonası'nın, 18-25 Nisan'da Antalya'da yapılacağı bildirildi.

Türkiye Okul Sporları Federasyon Başkanı Ayhan Pala, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, 2015 Dünya Liseler Oryantiring Şampiyonası'nın Türkiye'de ilk defa düzenleneceğini belirtti.

Şampiyonaya, Fransa, Danimarka, Hollanda ve Çin'in de aralarında bulunduğu 25 ülkeden bin 100 sporcu, öğrenci, çalıştırıcı ve yöneticinin katılacağını belirten Pala, Türkiye'den ise 40 sporcunun mücadele edeceğini ifade etti.

Antalya'nın dünya spor turizmi için önemli bir yere sahip olduğunu anlatan Pala, "Dünya şampiyonası öncesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol doğrultusunda uygulamaya konulan 'Gönüllü Eğitim Projesi' ile organizasyonda liseli gönüllü öğrencilerimiz görev alacak" dedi.

 Pala, ISF'nin dünya çocukları arasındaki kültürel ve sosyal etkileşime önem verdiğini dile getirerek, "21 Nisan günü ISF Kültür Programı uygulanacak ve milletler gecesinde her ülke kendi kültürel özelliklerini tanıtma fırsatı bulacak. Ayrıca organizasyonda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına lise öğrencilerinin temsilcileri katılacak" diye konuştu.

Pala, 2015 Dünya Liseler Oryantiring Şampiyonası'nın 18-25 Nisan'da Kemer ilçesi Tekirova bölgesinde yapılacağını kaydetti.