Dünya Liselerarası Oryantiring Şampiyonası

Dünya Liselerarası Oryantiring Şampiyonası
Dünya Liselerarası Oryantiring Şampiyonası
- Şampiyonada mücadele eden sporculardan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kızı Hacer Büke Davutoğlu, Yeni Zelandalı ve Fransız sporcularla koştu

ANTALYA (AA) - Dünya Liselerarası Oryantiring Şampiyonası Antalya'nın Kemer ilçesinde sona erdi.

Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından, Türkiye Okul Sporları Federasyonu ve Türkiye Oryantiring Federasyonu ev sahipliğinde Kemer ilçesinde düzenlenen şampiyonaya, 22 ülkeden, 542 sporcu katıldı.

Kemer ilçesine bağlı Tekirova Mahallesi'nde 18 Nisan'da başlayan şampiyonanın son gününde, ilçe merkezindeki ralli alanında dostluk koşusu düzenlendi.

Her biri farklı ülkeden üçer kişilik karma takımlar, finiş noktasına el ele tutuşarak ulaştı. Şampiyonada mücadele eden Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kızı Hacer Büke Davutoğlu, Yeni Zelandalı ve Fransız sporcularla koştu.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uluslararası arenada yaptıkları organizasyonlarla Türkiye'nin artık bir marka olduğunu belirterek, "Oryantiring yapan kişiler spor yaparken aynı zamanda doğa ve çevre bilincini de öğreniyor. Bu spor çocukların kötü alışkanlıklardan uzak kalması açısından yararlı" dedi.