Dünya Su Günü

Dünya Su Günü
Dünya Su Günü
- TEMA Vakfı Antalya Şubesi, 22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenledi

ANTALYA (AA) - Türkiye Erozyanla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Antalya Şubesi, 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla yürüyüş düzenledi.

Aydın Kanza Parkı'nda toplanan TEMA üyesi grup, Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Grup üyeleri yürüyüş sırasında "su doğadır", "su gıdadır" ve "su sağlıktır" gibi sloganlar attı ve " hayat suda başladı suyla devam ediyor", "su yoksa hayat da yok" ve "toprağa saygı" yazılı pankart ve dövizler taşıdı.

TEMA Vakfı Antalya Şubesi Başkanı Şermin Tan, burada yaptığı açıklamada, Dünya Su Günü olması nedeniyle suyun önemine dikkat çekmek için TEMA Vakfı olarak eş zamanlı etkinlik düzenlediklerini söyledi. 

Yürüyüşe; Arnavutluk, Sırbistan, Kosova, Makedonya ve İtalya'daki bazı sivil toplum örgütlerinin de destek verdiğini belirten Tan, Antalya'daki yürüyüşe katılımın az olmasından dolayı üzgün olduğunu ifade etti. 

Dünyadaki şehirlerin suyunun yüzde 63'ünün ormanlardan geldiğini belirten Tan, suyun ve ormanın korunması gerektiğini vurguladı.