Dünyaca ünlü Alman DJ, EXPO alanına ağaç dikti

Dünyaca ünlü Alman DJ, EXPO alanına ağaç dikti
Dünyaca ünlü Alman DJ, EXPO alanına ağaç dikti
- Ünlü Alman DJ PH Electro, EXPO 2016 Antalya sergi alanını gezdi

ANTALYA (AA) - Alman DJ PH Electro, Türkiye 'nin ilk EXPO'su olan EXPO 2016 Antalya sergi alanına Jakaranda ağacı dikti.

EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan açıklamaya göre, Türkiye'ye konser vermek için gelen Alman DJ PH Electro, davet üzerine Aksu ilçesindeki bin 121 dönümlük sergi alanını gezdi. 

"Çiçek ve çocuk " temasıyla gelecek yıl açılacak EXPO 2016 Antalya ile ilgili sunumu izleyen PH Electro, projeyi çok beğendiğini belirtti. Daha sonra araçla sergi alanına geçen ünlü DJ, diktiği jakaranda (Jacaranda mimosifolia) ağacının gövdesine isim tabelasını bağladı ve can suyunu verdi.

Antalya ve Türkiye'ye pek çok kez geldiğini anlatan PH Electro, Barış Manço'nun "Dere boyu kavaklar" şarkısını söyledi. Gösteri yapmak için Antalya'da bulunan dünyaca ünlü Alman dans grubu Cascada'yı da EXPO 2016 alanına ağaç dikmeye davet eden Alman DJ, şöyle konuştu:

"Siz de buraya gelip benim gibi ağaç dikebilirsiniz. Burası çok güzel. Bu sizi mutlu edecek. Ayrıca şunu da söylemeliyim, EXPO 2016 Antalya gerçekten çok büyük bir proje. Sunumu beğendim. Benim için de ilginç bir deneyim oldu. Burada geçireceğim güzel anları bekliyorum."

EXPO 2016 Antalya Ajansı Proje ve Yapım İşleri Direktörü Gökhan Duman, ziyaret anısına PH Electro'ya sembol çiçek şakayık, ağaç dikim sertifikası ve çeşitli hediyeler verdi.