Dünyanın 7 harikası Antalya'da kuma işlenecek

Dünyanın 7 harikası Antalya'da kuma işlenecek
Dünyanın 7 harikası Antalya'da kuma işlenecek
- Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali bu yıl "Dünyanın 7 Harikası ve Mitoloji" temasıyla düzenlenecek - Festivalde 22 heykeltıraş, 15 bin ton kumla Mısır piramitleri ve Babil'in Asma Bahçeleri'nin de aralarında bulunduğu yaklaşık 200 figürün heykelini yapacak

ANTALYA (AA) - Bu yıl "Dünyanın 7 Harikası ve Mitoloji" temasıyla düzenlenecek 9. Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali için 9 ülkeden 22 heykeltıraş çalışmalarına başladı.

Global Design Art Works tarafından düzenlenecek festivalde, "Dünyanın 7 Harikası ve Mitoloji" teması işlenecek. Lara Birlik Plajları'ndaki 10 dönümlük alanda çalışan 9 ülkeden 22 heykeltıraş, 15 bin ton kum kullanarak 200'e yakın heykel yapacak. 

Festivali direktörü Cem Karaca , AA muhabirine yaptığı açıklamada, Lara Birlik Plajları'ndaki yeni yerlerinde 15 Mayıs'tan itibaren ziyaretçilere kapılarını açmayı hedeflediklerini söyledi.

Festivalin, dünyanın en büyük kum heykel etkinliklerinden biri olduğuna işaret eden Karaca, bu yıl miktarı artırarak 15 bin ton kum kullanacaklarını anlattı.

Mitoloji temasında yaklaşık 200 heykel yapılacağını belirten Karaca, "Ziyaretçilerimiz Yunan mitolojisinde yer alan Poseidon'dan Hint mitolojisindeki Ganeşa'ya kadar ve aralarında Mısır piramitleri ile Babil'in Asma Bahçeleri'nin de yer aldığı dünyanın 7 harikasını görme ve tanıma fırsatı bulacak" dedi. 

- "Guinness rekoru yer değişikliği nedeniyle ertelendi"

Geçen yıl aldıkları kararla, "dünyanın en büyük kum heykelini yaparak Guinness Rekorlar Kitabı'na gireceklerini" açıkladıklarını hatırlatan Karaca, şöyle konuştu:

"Son dakikada yer değişikliği yapma durumu ortaya çıkınca Guinness Rekorlar Kitabı ile ilgili çalışmayı da askıya almak durumunda kaldık. Böylesi büyük bir heykel için birkaç ay önceden başlayarak hazırlık yapmak gerekiyordu. Taşınma işlemleri nedeniyle bunun için vaktimiz kalmamıştı. Bu çalışmayı önümüzdeki yıla ertelemek zorunda kaldık."


  ETİKETLER:

  Mısır

  ,

  Antalya

  ,

  Cem Karaca

  ,

  Birlik