Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik

Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik
Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik
- Ege Üniversitesi'ndeki olaylarda hayatını kaybeden Çakıroğlu için Alanya'da önce gıyabi cenaze namazı kılındı, sonra yürüyüş yapıldı

ANTALYA (AA) - Alanya ilçesinde Ege Üniversitesi'ndeki olaylarda hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için toplanan grup önce gıyabi cenaze namazı kıldı, sonra protesto için yürüyüş gerçekleştirdi.

Alanya Ülkü Ocakları tarafından organize edilen etkinliğe katılanlar, Yeni Cami'de dua etti. İkindi namazı sonrasında aralarında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP İlçe Başkanı Hilmi Er, Alanya Ülkü Ocağı Başkanı Erhan Çınar, Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Osman Gülmez, Karaman eski milletvekili Hasan Çalış ile vatandaşlar, gıyabi cenaze namazı kıldı.

Namaz sonrası Atatürk anıtı önünde toplanan grup adına açıklama yapan Ülkü Ocağı Başkanı Erhan Çınar, Çakıroğlu'nun ailesine ve Türk milletine başsağlığı diledi.

Basın açıklamasının ardından "Ülkücü Yemini" eden katılımcılar, Atatürk Caddesi'nden Ülkü Ocağına kadar slogan atarak yürüdü. Polis ekipleri, yürüyüş esnasında güvenlik önlemi aldı.

Grup, daha sonra olaysız dağıldı.