Eğitim-Bir-Sen Demre Şube üyelerinin "nöbet" eylemi

Eğitim-Bir-Sen Demre Şube üyelerinin "nöbet" eylemi
Eğitim-Bir-Sen Demre Şube üyelerinin "nöbet" eylemi
ANTALYA (AA) - Demre ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan Eğitim-Bir-Sen Demre Şubesi üyesi bir grup öğretmen, nöbet görevi ve ek ders ücretleriyle...

ANTALYA (AA) - Demre ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan Eğitim -Bir-Sen Demre Şubesi üyesi bir grup öğretmen , nöbet görevi ve ek ders ücretleriyle ilgili basın açıklaması yaptı.

Grup adına açıklamayı okuyan Eğitim-Bir-Sen Demre Şube Başkanı Şeref Altundağ, ücretsiz nöbet görevi ile ek ders ücretlerine ilişkin uygulamanın adaletsiz olduğunu ve öğretmenleri mağdur ettiğini savundu.

Öğretmenlerin, hukuka ve kanunlara aykırı bir şekilde karşılığı ödenmeyen nöbet görevine bağlı kılındığını ileri süren Altundağ, bunun izah edilecek bir tarafının bulunmadığını savundu. Altundağ, açıklamasına şöyle devam etti:

"Eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerce fiilen yerine getirilen nöbet görevi karşılığında, nöbet tutulan her gün için ek ders ücreti ödenmesi yönündeki talebimizin geçen süre zarfında karşılanması noktasında somut bir adım atılmaması üzerine, çözüm bekleyen sorunu konunun muhataplarının dikkatine sunmak amacıyla böyle bir kampanya başlattık. Angaryaya hayır diyor, nöbet görevi için ücret istiyoruz."

Ek ders ücretlerindeki adaletsizliğin de bir an önce giderilmesi gerektiğini belirten Altundağ, halen 10 liranın altında olan ek ders birim ücretlerinin iki katına çıkarılması gerektiğini bildirdi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Kampanya

  ,

  Öğretmen

  ,

  eğitim

  ,

  ders