"Eğitimde alınan karar turizme yarayacak"

"Eğitimde alınan karar turizme yarayacak"
"Eğitimde alınan karar turizme yarayacak"
- TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Ayık: - "(Okulların açılış tarihinin ertelenmesi) Turizmcilerimizin talebi doğrultusunda alınan bu karar ile önemli sıkıntılarla karşı karşıya kalan turizm sektörümüze şüphesiz katkı sağlayacaktır"

ANTALYA (AA) -  Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, okulların açılışının Kurban Bayramı sonrasına ertelenmesinin, turizme önemli katkı sağlayacağını bildirdi.

Ayık, yaptığı açıklamada, Başbakanlık, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) nezdinde girişimlerde bulunduklarını anımsattı.

Okulların açılış tarihinin bayram sonrasına ertelenmesini memnuniyetle karşıladıklarını vurgulayan Ayık, "Turizmcilerimizin talebi doğrultusunda alınan bu karar ile önemli sıkıntılarla karşı karşıya kalan turizm sektörümüze şüphesiz katkı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Ayık, açıklamasında, taleplerini kabul eden Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ve bu kararın alınmasında etkili olan Kültür ve Turizm Bakanlığı,  Milli Eğitim Bakanlığı ile TOBB'a teşekkür ettiğini belirtti.