Ekipler, dağda rahatsızlanan çoban için seferber oldu

Ekipler, dağda rahatsızlanan çoban için seferber oldu
Ekipler, dağda rahatsızlanan çoban için seferber oldu
- Antalya'nın Manavgat ilçesinde dağda rahatsızlanarak cep telefonuyla 112 Acil Servis'i arayan çoban, AFAD, UMKE ve jandarma ekiplerince kurtarıldı

ANTALYA (AA) - Manavgat ilçesinde dağda rahatsızlanan 58 yaşındaki çoban, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), sahil güvenlik ve  jandarma ekiplerince kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, dün 16.53'te gelen ihbarda Beşkonak Mahallesi Oğulcak mevkisinde bir çobanın dağda rahatsızlandığı ve iki bacağının tutmadığının bildirildiği ifade edildi.

Çobanın felç geçirme ihtimali üzerine Gündoğdu Acil Sağlık İstasyonu ekiplerinin vaka yerine yönlendirildiği belirtilen açıklamada, hastanın bulunduğu noktanın karayolu ile ulaşıma uygun olmaması nedeniyle sahil güvenlik, jandarma, AFAD ve UMKE ile koordineli kurtarma çalışması başlatıldığı kaydedildi.

Sahil güvenlik helikopterinin dağlık ve dik bölgede bulunması nedeniyle vakaya ulaşamadığının aktarıldığı açıklamada, şunlar belirtildi:

"6 kilometrelik patikayı yürüyen UMKE, jandarma ve AFAD ekipleri, bölgeye ulaştı. Vakanın bulunduğu engebeli arazide başarılı ve koordineli çalışmaları sonucu ulaştıkları vakayı, ilk müdahalesinin ardından sedyeyle taşıyarak bölgede bekleyen ambulans ekibine 21.21'de teslim eden ekipler bölgeden ayrıldı. Yerinde ilk müdahalesi yapılan hasta, ambulansla Serik Devlet Hastanesine nakledildi."

Öcal'ın genel durumunun iyi olduğu bildirildi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  manavgat

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  jandarma

  ,

  güvenlik

  ,

  çoban