Elmalı Özdemir Göleti'nin gövde dolgusu tamamlandı

Elmalı Özdemir Göleti'nin gövde dolgusu tamamlandı
Elmalı Özdemir Göleti'nin gövde dolgusu tamamlandı
ANTALYA (AA) - Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Antalya'nın Elmalı ilçesinde tamamlandığında 7 bin 980 dekar tarım arazisini...

ANTALYA (AA) - Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Antalya'nın Elmalı ilçesinde tamamlandığında 7 bin 980 dekar tarım arazisini sulayacak olan Özdemir Göleti'nin gövde dolgusunun tamamlandığını bildirdi.

Özgür, yaptığı yazılı açıklamada, Özdemir Göleti'nin gövde dolgusunun tamamlanmasıyla yüzde 45 fiziki gerçekleşme seviyesine ulaştığını belirtti. 

Göletin kil çekirdekli kaya dolgu tipinde olduğunu ve gölete toplamda 1 milyon 50 bin metreküp dolgu yapıldığını anlatan Özgür, şunları kaydetti:

"Sulama inşaatımız tamamlandığında bölgedeki tarım arazileri suya kavuşacak ve çiftçimiz mahsulüne bereket katacak. Böylece hem çiftçilerimizin hem de ülkemizin ekonomisine katkı sağlamış olacak.  Proje ile 2015'te birim fiyatları ile dekar başına bin 318 lira  gelir artışı, ülke ekonomisine ise 10 milyon 517 bin 640 lira katkı ve 957 kişiye de istihdam alanı sağlanması hedeflenmektedir."


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  ülke

  ,

  lira

  ,

  2015