Elmalı'da Arseven Sokak'ın korunması çalışmaları

Elmalı'da Arseven Sokak'ın korunması çalışmaları
Elmalı'da Arseven Sokak'ın korunması çalışmaları
ANTALYA (AA) - Elmalı ilçesinde korunması gerekli sokakları sağlıklaştırma projesi kapsamında Arseven Sokak'ta yürütülen çalışmalar yerinde...

ANTALYA (AA) - Elmalı ilçesinde korunması gerekli sokakları sağlıklaştırma projesi kapsamında Arseven Sokak'ta yürütülen çalışmalar yerinde incelendi.

Elmalı Belediyesi ve Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürlüğü tarafından korunması gereken sokakları sağlıklaştırma projesi kapsamında, Elmalı Arseven Sokak'ta restorasyon çalışmaları yürütülüyor. Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürü Berna Görgülü ile Arseven Sokak'taki çalışmaları inceledi.

Başkan Ümit Öztekin, tarihi Elmalı evlerinin korunmasına yönelik, Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa bazı çalışmalar yürüttüklerini bu çalışmaların bir kısmının da Arseven Sokak'ta yapıldığını söyledi.

Çalışmalar kapsamında Arseven Sokak'taki evlerin sahipleriyle de görüşerek aslına uygun restorasyonunu sağladıklarını anlatan Öztekin, şöyle konuştu:

"Elmalı ilçemiz, tarihi ve kültürel mirasıyla  önemli bir yerleşim yeridir. Burada bazı sokaklar ve evlerimiz 100 yıldan fazla süredir ayakta duruyor. Ancak bazı evlerde ve sokak alt yapılarında zamanla tahribat oluşmuş. Biz de belediyemiz, Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa restorasyon çalışması sürdürüyoruz."

Restorasyon çalışmalarının aslına uygun olarak yapılmasını sağlayarak, tarihi ve kültürel mirasın gelecek nesillere aktarılması konusunda büyük çaba sarf ettiklerini belirten Öztekin, yapılan çalışmalarla Elmalı'nın daha güzel bir tarih ve kültür şehir olacağını bildirdi.