Elmalı'da meydana gelen sel felaketi

Elmalı'da meydana gelen sel felaketi
Elmalı'da meydana gelen sel felaketi
- Felaketin yaşandığı ilk saatlerden itibaren afet bölgesine intikal eden Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, yaraları sarmaya çalıştığı bildirildi

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesinin, Elmalı'nın Yuva Mahallesi'nde meydana gelen sel felaketinde yaraları sarmak için tüm birimleriyle seferber olduğu bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, yaklaşık 40 ev ve besihanenin zarar gördüğü felaketin yaşandığı ilk saatlerden itibaren afet bölgesine intikal eden Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, yaraları sarmaya çalıştığı bildirildi.

Açıklamaya göre, bölgeye ilk olarak Elmalı ilçesi Karamık Mahallesi'nde yol yapımında çalışan Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri ulaştı. Ağır makinelerle ilk müdahale yapılırken, 2 kamyon, bir adet 20 tonluk arazöz, iki kepçe, iki pikap, bir yol süpürme aracı ile selin mahalleye taşıdığı çamur temizlendi.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri olayın ardından Yuva'ya giderek, vatandaşlara çekyat, battaniye, eşya ve gıda yardımında bulundu.  Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı da 25 kişilik temizlik ekibiyle selin izlerini temizlenmesinde vatandaşlara yardımcı oldu. Bir ilaçlama aracı ve 5 ilaçlama ekibi sinek ve oluşabilecek diğer haşerelere karşı mahalleyi ilaçladı.