Elmalı'da tiyatro gösterisine yoğun ilgi

Elmalı'da tiyatro gösterisine yoğun ilgi
Elmalı'da tiyatro gösterisine yoğun ilgi
ANTALYA (AA) - Elmalı Belediyesi tarafından düzenlenen, "Çanakkale Şehadet" adlı açık hava tiyatrosuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.Elmalı...

ANTALYA (AA) - Elmalı Belediyesi tarafından düzenlenen, "Çanakkale Şehadet" adlı açık hava tiyatrosuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Elmalı Cumhuriyet Meydanı'nda yönetmenliğini Ünal Çeken'in yaptığı ve Ankara Orta Oyuncuları Tiyatrosu oyuncularının rol aldığı "Çanakkale Şehadet" adlı tiyatro oyunu, izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, sosyal ve kültürel etkinlerle halkı bir araya getirmek amacıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tiyatro oyununda Çanakkale'nin anlatılmasının da ayrıca anlamlı olduğunu ifade eden Öztekin, şöyle konuştu:

"Son günlerde ülkemizde yaşanan bazı olaylar birlik, beraberlik ve kardeşliğe daha çok ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Bugün burada bu vatan bugünlere nasıl geldi, bizim vatan için yapmamız gerekenler, gerçekten bir sanatsal gösteriyle, tiyatro ile çok güzel bir şekilde anlatıldı. İzleyiciler olarak büyük bir keyif ve ibretle izledik. Ben oyuncular başta olmak üzere, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Belediye olarak bu gibi organizasyonlarımız bundan sonra da devam edecek."