Elmalı'ya mermer fabrikası kurulması için ilk adım atıldı

Elmalı'ya mermer fabrikası kurulması için ilk adım atıldı
Elmalı'ya mermer fabrikası kurulması için ilk adım atıldı
ANTALYA (AA) - Elmalı ilçesinde belediyenin desteğiyle kurulması planlanan mermer fabrikası için çalışmalara başlanıldı.Elmalı Belediye Başkanı Ümit...

ANTALYA (AA) - Elmalı ilçesinde belediyenin desteğiyle kurulması planlanan mermer fabrikası için çalışmalara başlanıldı.

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, ilçede kurulmasını planladıkları mermer fabrikası için yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Batı Ege A.Ş. tarafından kurulacak ve yaklaşık 400 kişinin istihdam edileceği fabrika faaliyete geçtiğinde ilçeye ekonomik anlamda büyük katkı sağlaması bekleniyor.

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, ilçeye ekonomik değer kazandıracak her türlü çalışmayı desteklediklerini, bu çalışmalardan biri olan mermer işleme ve paketleme tesisi için ilk adımı attıklarını söyledi.

Fabrikanın faaliyete geçtiğinde 400 kişiye iş olanağı sağlayacağını ifade eden Öztekin, "Biz belediye başkanı olmadan önce ilçemizin ekonomik, sosyal ve kültürel tüm sorunlarının çözümünü yapmak için halkımıza söz vermiştik. Şükürler olsun ki, bu sözlerimizi bir bir yerine getiriyoruz. Daha önce bir tekstil fabrikasını ilçemize kazandırmıştık, şimdi de mermer fabrikasının kazandırılması için çalışıyoruz. Bunu dışında ilçemizin bir çok sorununu çözüme kavuşturduk" dedi.