Elvan'dan CHP milletvekili adayı Kara'ya cevap

Elvan'dan CHP milletvekili adayı Kara'ya cevap
Elvan'dan CHP milletvekili adayı Kara'ya cevap
- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: - "Sözlerinin tümü iftira olup, konuyu yargıya taşıyarak hukuken gereğini yapacağımı kamuoyuna arz ederim"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan,  CHP  Antalya Milletvekili adayı Niyazi Nefi Kara'nın kendisiyle ilgili açıklamalarına tepki göstererek, "Sözlerinin tümü iftira olup, konuyu yargıya taşıyarak hukuken gereğini yapacağımı kamuoyuna arz ederim" dedi.

Elvan, yazılı açıklamasında, Kara'nın, kendisinin "memleketinde kabul görmeyip Antalya'ya gönderildiği" yönündeki iddiasına tepki gösterdi.

Bu tür ifadelerin siyasetin gereği olmaması gerektiğini vurgulayan Elvan, "Üretmeyen, bilgisiz akılların, mağlup zihinlerin yegane sarıldığı bir alan: Karalamaya çalışmak. Yine bu zihinlerin anlamadıkları çirkin tutumlarının sadece girişim düzeyinde kaldığı ve insanımızda karşılık bulmadığıdır" ifadesini kullandı.

Kara'nın eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile ilgili sözlerine tepki gösteren Elvan, "İnsan önce haddini bilmeli. Şimdi kendi Genel Başkanı sayın Deniz Baykal için kelimelerini seçemeyen birisi, benim hakkımda da bir karalama çabası içerisine girmiş, kendisine yakıştırıyorsa benim için bir sorun yok" değerlendirmesinde bulundu.

CHP'nin kendi içindeki sıkıntıları bildiklerini belirten Elvan, şunları kaydetti:

"Kendi içlerinde bir olamazken nasıl da taban tabana zıt görüşlerdeki siyasi partilerle bir olup, ahenk içinde memleketi yönetecekler? Siyasetin bana öğrettikleri, yıllar içerisinde edindiğim birikimin bana kazandırdıkları olmuştur. Siyasetin her şeyde olduğu gibi bir ahlakı vardır. Siyasete girmenin heyecanı içerisinde olan ve bu kazanımdan uzak Niyazi Nefi Kara, nezaket yoksunu olmanın beraberinde açıktır ki yalan söyleyebilmek gibi bir özelliğe de sahiptir. Benim çalışmalarımdaki samimiyeti, gidip Karaman halkına ve yörenin samimi siyasetçilerine sorabilir. Aldığı yanıt yüzünü kızartacaktır. Mahcup olacağına dair ümidim yine de var." 

Elvan, siyasette bu tutumunu sürdürenlerin ömrünün kısa olduğunu vurguladığı açıklamasında, "Tümü yalan beyanlarını, terbiye sınırını da aştığı için yanıtlanacak düzeye yükseltmek istemiyorum. Sözlerinin tümü iftira olup, konuyu yargıya taşıyarak hukuken gereğini yapacağımı kamuoyuna arz ederim" ifadesini kullandı.