Emekli-Sen üyeleri maaş zamlarını protesto etti

Emekli-Sen üyeleri maaş zamlarını protesto etti
Emekli-Sen üyeleri maaş zamlarını protesto etti
ANTALYA (AA) - DİSK'e bağlı Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) üyeleri, emekli maaşlarına yapılan zamları protesto etti.Antalya  PTT...

ANTALYA (AA) - DİSK'e bağlı Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) üyeleri, emekli maaşlarına yapılan zamları  protesto etti.

Antalya  PTT Başmüdürlüğü önünde açıklama yapan Emekli-Sen Antalya Şube Başkanı Belkıs Özgen, emekliye 24 lira zam yapıldığını, bunun emekliler için yeterli olmadığını söyledi.

Emeklilere verilen zammın yetersiz olduğunu ifade eden Özgen, hala eve emek götürmek zorunda olduklarını, üniversitede öğrenci okuttuklarını anlattı.

Türkiye 'de 11 milyon emekli bulunduğunu dile getiren Özgen, "Hayatımızın en güzel dönemlerinde emekliler sefalete sürükleniyor. Doğrusu verilen zamlar bizi şaşırtmadı. Emeklilere saygısızlık yapılmıştır" dedi.

Emekliye yapılan zammı geri vermek istediklerini belirten Özgen, "Bize devlete ait herhangi bir hesap numarası verdikleri takdirde hiçbir derdimize derman olmayacak bu parayı iade etmek istiyoruz. Biz yine de umuyor ve diliyoruz ki iade ettiğimiz bu para, Türkiye halkı için yararlı olabilecek yatırımlara kullanılır" diye konuştu.

Daha sonra Emekli-Sen üyeleri, emeklilere yapılan 24 liralık zammı iade etmek için dilekçe doldurdu. Grup, daha sonra dağıldı.