"Engeliniz Engelimizdir Projesi"

"Engeliniz Engelimizdir Projesi"
"Engeliniz Engelimizdir Projesi"
- Kepez Belediyesince uygulanan proje kapsamında Ahatlı, Aslanlar ilkokulları ile Şehit Kahraman Çelikbaş Ortaokulu'nda öğrenim gören 20 engelli öğrenci için gezi düzenlendi

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesince uygulanan "Engeliniz Engelimizdir Projesi" kapsamında 20 engelli öğrenci Hayvanat Bahçesi, Antalya Müzesi ve Minicity Minyatürk Parkı gezdi.

Gezide Ahatlı, Aslanlar ilkokulları ile Şehit Kahraman Çelikbaş Ortaokulu'ndan 20 engelli öğrenciye 20 engelli dostu öğrenci de eşlik etti. Kepez Belediyesi önünde buluşan öğrenciler Antalya Hayvanat Bahçesi'ni gezdi. Engelli öğrenciler hayvanat bahçesinde özellikle maymun ve aslanları dikkatle inceledi. Öğrenciler ardından Antalya Müzesi ve Minicity Minyatür Parkı zyaret etti. 

Kepez Belediyesince engellilere farkındalık yaratmak amacıyla oluşturulan projede engelli öğrenciler ile engeli bulunmayan öğrenciler arasında dostluk bağlarının kurulması amaçlanıyor.

İlçede engelsiz bir yaşam sürdürmeyi amaçladıklarını ifade eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çocukların birbirlerine anlayarak, engel tanımayan bir neslin yetişebilmesi için projenin önemli olduğunu belirtti.