Engelli anneleri iki mutluluğu bir arada yaşadı

Engelli anneleri iki mutluluğu bir arada yaşadı
Engelli anneleri iki mutluluğu bir arada yaşadı
- Kumluca'da Anneler Günü ve Engelliler Haftası dolayısıyla program düzenlendi

ANTALYA (AA) - Kumluca'da Anneler Günü ve Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen programda, engelli anneleri iki mutluluğu bir arada yaşadı.

Kumluca Belediyesi, Kumluca Ticaret Borsası (KUTBO) ve Özel Özgür Özdemir Özel Eğitim Merkezi'nce, Günay Sahil Tesislerinde gerçekleştirilen programa Kumluca, Finike ve diğer ilçelerden engelli anneleri ve çocukları katıldı.

Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, böyle anlamlı bir günde düzenlenen etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da programa ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Annelerin toplumun kahrını çeken, topluma şekil veren, kutsallıkları her yerde ifade edilen kişiler olduklarını anlatan Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Bir başka güzellik de toplumumuzdaki engelli kardeşlerimiz. Bugün onlar içinde Engelliler Haftası'nın başlangıcı. Biz belediye olarak bu yılki halı saha futbol turnuvamızda ' Spor engel tanımaz' sloganıyla ampute takımımızın maçıyla başlattık. Yine festivalimiz kapsamındaki halk koşumuza, engelli bireylerimiz için farkındalık yaratmak adına engellilerimizi de dahil ettik. Tüm bunları yaparken amacımız toplumumuzu engelliler konusunda bilinçlendirmek, her insanın birer engelli adayı olduğunu fark ettirmekti. Bunu, etkinlikte gördüğümüz manzara karşısında başardığımıza inanıyorum."

KUTBO Başkanı Fatih Durdaş da her bireyin bir engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğini söyledi.

Toplumda engelli insanların yaşadıkları sorunların, sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin ve toplumun ortak sorunları olduğunu vurgulayan Durdaş, "Engelli kardeşlerimiz de yaşamlarını sürdürmek için çalışmaya ve ihtiyaçlarını karşılayacak maddi güce ihtiyaçları vardır. Bu konuda devletimiz tarafından çeşitli yasalar çıkartılmıştır ancak daha fazlasını biz engelsiz bireyler olarak sorumluluk bilinci içinde yerine getirmeliyiz" diye konuştu.

Konuşmanın ardından etkinliğe katılanlara yemek ikramında bulunuldu ve dua edildi. Grup Bergüzar tarafından verilen konserde engelli gençler ve aileleri eğlendi.