Engelliler askere uğurlandı

Engelliler askere uğurlandı
Engelliler askere uğurlandı
- Antalya'da Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören ve temsili askerlik uygulamasına katılacak 10 engelli için askere uğurlama töreni düzenlendi

ANTALYA (AA) - Antalya'da temsili askerlik uygulamasına katılacak engelliler için uğurlama töreni düzenlendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı işbirliğinde Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan törende, Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören 10 engelli asker adayının eline kına yakıldı.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mesut Kocagöz'ün harçlık vermesinin ardından engelli asker adayları, davul zurna eşliğinde halay çekti.

 Engeli asker adayları, daha sonra otobüse bindirilerek temsili askerlik uygulamasının yapılacağı Antalya Topçu Kışlası'na uğurlandı.

Başkan Vekili Kocagöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye 'de vatan sevgisinin çok önemli olduğunu belirterek, Türk Silahlı Kuvvetlerinin engellilerle ilgili uygulamasına kendilerinin de katılmak istediğini ifade etti.

Kocagöz, "Bu arkadaşlarımızı yetiştiren aileleri kutluyorum. Fedakarlıklarına paha biçilemez. Özellikle anneleri tebrik ediyor, mutluluklarını paylaşıyorum" dedi. 

Törene Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Sanem Öztürk ile engellilerin aileleri de katıldı.