Engellilerden vatandaşlara broşürlü uyarı

Engellilerden vatandaşlara broşürlü uyarı
Engellilerden vatandaşlara broşürlü uyarı
ANTALYA (AA) - Alanya'da Engelliler Haftası kapsamında engelliler, üniversite ve lise öğrencileri, polis ve zabıta memurları ile "Bu bir ceza makbuzu...

ANTALYA (AA) - Alanya'da Engelliler Haftası kapsamında engelliler, üniversite ve lise öğrencileri, polis ve zabıta memurları ile "Bu bir ceza makbuzu değildir, sadece uyarıdır" yazılı broşür dağıttı.

Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven'in eşi Ceylan Tanrıseven önderliğinde engelli vatandaşlar, Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Toplum Destekli Polis Şube görevlileri, Akdeniz Üniversitesi ve Alanya Anadolu Lisesi öğrencileri ile Atatürk Caddesi'nde bir araya geldi.

Buradan yürüyüşe başlayan grup vatandaşlara, "Bu bir ceza makbuzu değildir, sadece uyarıdır" yazılı broşür dağıttı. 

Grup adına konuşan Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Proje Koordinatörü Münir Altıoğlu, her gün bir önceki güne göre daha engelsiz hale gelen kentin fiziksel yapısının engellinin toplumsal yaşama aktif katılımını sağladığını söyledi.

Engelli bireylerin aktif yaşama katılımlarının zaman zaman toplumun sağlıklı bireyleri tarafından istemeden de olsa engellendiğini dile getiren Altıoğlu, "Bu engellemenin ortadan kaldırılması için hazırlanan eğitici broşürler ile yaya yolu ve benzeri güzergahları ihlal eden sürücülerin bilgilendirmesini amaçlıyoruz" dedi.