EOC Olağanüstü Genel Kurulu ve Semineri

EOC Olağanüstü Genel Kurulu ve Semineri
EOC Olağanüstü Genel Kurulu ve Semineri
- EOC Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Arat: "2. Avrupa Oyunları Hollanda'da yapılacak"

ANTALYA (AA) -  Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği (EOC) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı Hasan Arat, 2. Avrupa Oyunları'nın Hollanda'da düzenleneceğini açıkladı.

EOC Olağanüstü Genel Kurulu ve 36. EOC Semineri, Antalya'da başladı.

Belek Turizm Bölgesi'ndeki Gloria Golf Resort'te düzenlenen toplantının açılışında konuşan Hasan Arat, yaklaşık bir ay sonra Bakü'de yapılacak 1. Avrupa Oyunları'na 200'e yakın sporcuyla katılacaklarını söyledi.

Arat, oyunlarda iyi sonuçlar alacaklarına inandıklarını dile getirerek, Türkiye'nin Bakü'deki en büyük kafilelerden birini oluşturacağını belirtti.

EOC Genel Kurulu ve seminerin Antalya'da yapılmasının önemine değinen Arat, "Antalya, spor ve kongre turizminin başkentlerinden. Buraya gelen yabancı katılımcıların iyi izlenimleri, ilerleyen dönemlerdeki çalışmalarda çok yardımcı olacak" diye konuştu.

 

- "Oyunların 2'ncisi Hollanda'da"

Arat, açılış töreninin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada ise "Dün yaptığımız toplantıda 2. Avrupa Oyunları'nın hangi ülkede yapılacağını belirledik. Oyunlar, Hollanda'da yapılacak. Türkiye'nin ise önceliği olimpiyat oyunları. Olimpiyatlar için kararı seçimlerden sonraki hükümet belirleyecek ve Türkiye o yönde yol haritası çizecek" ifadelerini kullandı.

EOC Başkanı Patrick Hickey ise Antalya gibi güzel bir kentte bir araya geldikleri için mutlu olduğunu söyledi.

Hickey, toplantıya katılan ülke temsilcileri ve organizasyona ev sahipliği yapan TMOK yetkililerine teşekkür etti.

 

- Kosova ilk kez toplantıda

Açılış töreninin ardından EOC Semineri ve Uluslararası Olimpik Komitesi Olimpik Dayanışma Forumu gerçekleştirildi.

Kosova Milli Olimpiyat Komitesi'nin ilk defa yer aldığı toplantıda 2016 Rio Olimpiyat Oyunları, 2015 Bakü Avrupa Oyunları'nın sunumları yapıldı.

Toplantıya 50 ülkenin olimpiyat komitesi temsilcileri ile EOC Genel Sekreteri Raffaele Pagnozzi, Dünya Olimpiyat Komiteleri Birliği (ANOC) Genel Sekreteri Gunilla Lindberg ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Olimpik Dayanışma Direktörü Pamela Vipond katıldı.

Toplantı, yarın gerçekleştirilecek EOC Olağanüstü Genel Kurulu ile sona erecek.