Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Devletten korkan, uzak duran, polisinden, jandarmasından korkan ve onlara soru dahi soramayan, 'otur' denildiğinde oturan, 'kalk' denilidiğinde kalkan bir toplum vardı. Biz bu toplumu ayağa kaldırdık"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, devletten korkan toplumu, AK Parti iktidarında bütünleştirdiklerini, ayağa kaldırdıklarını söyledi. 

Elvan, Antalya'daki seçim koordinasyon merkezinin açılışında, iktidara geldikleri günden bu yana her seçimde halkın güvenini aldıklarını söyledi.

İktidar oldukları sürede ülkeye önemli hizmetler yaptıklarını ancak her hizmette muhalefetin itirazıyla karşılaştıklarını anlatan Elvan, "İktidar olmamızı, hizmet etmemizi istemediler, köprüler yaptık, istemediler, itiraz ettiler, dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz, muhalefet itiraz ediyor, en büyük 3 katlı tünelini yapıyoruz, itiraz ediyorlar, 'siz bu memlekete hizmet etmeyin' diyorlar" ifadesini kullandı.

Milletin hizmetkarı olmak için yola çıktıklarını, bu doğrultuda çalıştıklarını dile getiren Elvan, iktidarda oldukları sürede milletle devleti bütünleştirdiklerini anlattı.

Elvan, "Devletten korkan, uzak duran, polisinden, jandarmasından korkan ve onlara soru dahi soramayan, 'otur' denildiğinde oturan, 'kalk' denildiğinde kalkan bir toplum vardı. Biz bu toplumu ayağa kaldırdık" dedi.

Kadınlara ülkenin kalkınması ve gelişmesinde fırsatlar sunulduğunu belirten Elvan, önlerindeki engelleri kaldırdıklarını kaydetti.

Bir dönem başörtülü kadınların okullara, Meclise giremediklerini, devlet memuru olamadıklarını anımsatan Elvan, başörtülü ile başı açık kadınların yan yana, omuz omuza ülke için çalıştıklarını ifade etti. 

Elvan, başörtüsünün serbest bırakılmasıyla ülkenin parçalanmadığını, birliğin, bütünlüğün ve beraberliğin daha da güçlendiğini ifade ederek, AK Parti'nin zor süreçler atlattığını, önüne çeşitli engeller çıkarıldığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dik duruşu ve milletin kararlılığıyla engelleri aştıklarını dile getirdi.

Türkiye 'de vesayet dönemini bitirdiklerini, milletin yönettiği Türkiye oluşturduklarını aktaran Elvan, "Türkiye'de millet ne derse o olacak' dedik. Milletin gerçekten Türkiye'ye hakim olması için çok çaba sarf ettik" görüşünü paylaştı.

7 Haziran'daki seçimin ülkenin geleceği açısından önemli olduğuna işaret eden Elvan, Antalyalılardan geceli gündüzlü çalışmalarını istedi. 

- "12-13 yıllık süreçte 80 yıldan daha fazla hizmet yaptık"

Muhalefetin hayal dahi edemeyeceği önemli yatırımları gerçekleştirdiklerini, gerçekleştirmeye devam edeceklerini anlatan Elvan, Antalya'ya hızlı treni getireceklerini belirtti.

Hızlı trenin Eskişehir'den Afyonkarahisar'a, Isparta ve Burdur üzerinden Antalya'ya geleceğini, buradan da Konya, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri'ye bağlanacağını dile getiren Elvan, ilk kazmanın 2016'nın ilk yarısında vurulacağı bilgisini verdi.

Muhalefetin iş yerine laf ürettiğini, gerçekleşmesi mümkün olmayan vaatlerde bulunduğunu öne süren Lütfi Elvan, muhalefetin milli iradeden bıktığını, ülkeyi milletin yönetmesini istemediğini öne sürdü.

3,5 yılda iktidarda kalan 3 partinin hizmet yerine birbirleriyle kavga etmeyi tercih ettiklerini, memlekete bir çivi bile çakmadıklarını anlatan Elvan, AK Parti iktidarında 80 yıllık icraatların yapıldığını söyledi. 

Hizmetleri kendilerinden önceki dönemle değil, cumhuriyetin kuruluşundan itibarenki dönemle kıyasladıklarını belirten Elvan, "80 yılda 50 kilometre tünel yapıldı, biz 12 yılda 207 kilometre tünel yaptık, 4 katı tünel yaptık. Sadece 2015 yılında tam 128 kilometrelik ilave tünel açılışı gerçekleştirdik. Dağları deliyoruz, tüneller açıyoruz. 12-13 yıllık süreçte 80 yıldan daha fazla hizmet yaptık" diye konuştu. 

Elvan, Türkiye'nin kendi helikopterini, silahını yapan, ayakları üzerinde duran ülke konumuna geldiğini vurguladı.

Milliyetçiliğin iş üretmekle, ülkeyi sevmekle olacağını vurgulayan Elvan, hangi partiye oy verirse versin, tüm milleti kucakladıklarını ve güçlü Türkiye'nin inşasını vatandaşlarla gerçekleştirdiklerini bildirdi. 

2023 hedeflerini anlatan Elvan, "2023'ü engellemek isteyenler var, biz o engelleri kıracağız, ezip geçeceğiz inşallah" dedi. 

Elvan, daha sonra milletvekili adaylarını tanıttı.