Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "İstikrar, bu ülkenin kalkınması için olmazsa olmazdır"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "İstikrar, bu ülkenin kalkınması için olmazsa olmazdır" dedi. 

 AK Parti  Antalya milletvekili adayı Elvan, seçim çalışmaları kapsamında Konyaaltı ilçesi Çakırlar Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle meydanında vatandaşlara hitap eden Elvan, hizmet için yola çıktıklarını, 12 yılda Türkiye  ve Antalya'da önemli gelişmeler yaşandığını söyledi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve hükümet tarafından yürütülen projelerle Antalya'ya önemli yatırımların gerçekleştirildiğini anlatan Elvan, ileride Antalya'nın kalkınması için daha çok çalışacaklarını kaydetti. 

Antalya'nın ulaştırma ve alt yapı eksiklikleri bulunduğunu vurgulayan Lütfi Elvan, "Yatırımlarımızı daha da hızlandıracağız. Yatırım yapmak için koşarak Antalya'ya geldim. Antalya'yı güçlendirmek ve kalkındırmak için geldim. Biz birlikte Türkiye'yiz. Birliğimiz beraberliğimiz, dayanışmamız bizi daha da güçlendirecek" dedi. 

- "Koalisyon dönemleri karanlık"

7 Haziran'ın Türkiye için önemli bir süreç getireceğini, istikrarın bozulması halinde ülkenin geleceğinin karanlığa gireceğini altını çizen Elvan,  "Koalisyon dönemleri Türkiye için ıstırap verici sıkıntılı dönemlerdi. IMF memurlarının talimatlarını yerine getiren hükümetleri gördük. Ama o dönemleri geride bıraktık" diye konuştu.

Türkiye'de istikrarı bozacak hiçbir şeye izin verilmemesi gerektiğini ifade eden Elvan, şunları kaydetti:

"Milliyetçilik, iş, aş yapmakla olur. Ülkeye yatırım yapmakla olur. Biz gerçek anlamda milliyetçiyiz. Vatanımızı, milletimizi, insanımızı seviyoruz. Bu ülkenin istikrarını bozacak hiçbir şeye izin vermeyelim. İstikrar, bu ülkenin kalkınması için olmazsa olmazdır. Bu ülkeyi karıştırmaya çalışıyorlar. Bugüne kadar başaramadılar, bugünden sonra da başaramayacaklar. O yüzden 7 Haziran'a kadar gençlerimiz, kadınlarımız, bu ülkeyi sevenler çalışmalıyız. Türkiye'nin istikrarını korumak için çalışmalıyız."

Elvan, daha sonra Konyaaltı ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarların sorunlarını dinleyen Elvan, Antalya'ya yapılacak yatırımlar konusunda bilgi verdi.