Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "İlkel seracılık bize yakışmıyor. Modern seracılık yönteminin gelişmesi için destekler vereceğiz"

ANTALYA  (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, ilkel seracılık yerine modern yöntemlerin gelişmesi için destek vereceklerini söyledi.

Antalya'dan milletvekili adayı olan Elvan, Korkuteli ilçesi ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, batı Antalya'da tarım alanında çalışmalar yapılacağını belirtti.

Bu bölgede tarım potansiyelinin yüksek olduğunu ama sulama suyu konusunda sorun yaşandığını dile getiren Elvan, kentte su sorunu bulunan yerlerin tespitini yaptıklarını bildirdi.

Tarımın geliştirilebileceği alanlarda öncelikle araştırmalar yapıldığını anlatan Elvan, şöyle devam etti:

"Su sorunu olan yerlere göletler yapmayı planlıyoruz. Bunları isim isim Çevre ve Şehircilik Bakanı Veysel Bey ile görüştük. Bu, özellikle tarımsal açıdan son derece önemli. Yapılacak göletler çok maliyetli olmayan yatırımlar arasında. Öyle göletler var ki 3 ayda bitiyor.  Proje çalışmalarına başladık."

Tarımda damla sulama sisteminin geliştirilmesi için yeni projeler geliştirileceğini ifade eden Elvan, bunun seraların modernizasyonuyla alakalı olduğunu, yeni dönemde bu konuya önem vereceklerini söyledi.

Elvan, "Rekabet edebilecekleri bir yapıya dönüştürmemiz lazım. İlkel seracılık bize yakışmıyor. Modern seracılık yönteminin gelişmesi için destekler vereceğiz" dedi.

- Deniz uçaklarının kullanılması için çalışma yapılıyor 

Elvan, batı Antalya'da ulaşımın geliştirilmesi için deniz uçaklarının da kullanılabileceğini kaydetti.

Antalya'da deniz ulaşımının geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Elvan, "Deniz uçakları 16 kişilik seyahat uçakları olacak. Antalya turizm kenti ve buna ihtiyacı var. Antalya'ya gelen turistlere kara yolu yerine alternatif olarak deniz yolunu kullanma imkanı sağlanacak" diye konuştu.