Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Bu ülkede taş üstüne taş koyuyorsanız, yatırım yapıyorsanız, iş, aş sağlıyorsanız o zaman gerçek milliyetçi sizsiniz" - "(Muhalefet partilerinin vaatleri) Onları yapsalar Türkiye ne olur biliyor musunuz? Eski günlere geri döner. 50 kuruşluk su 3 liraya çıkar. Enflasyon canavarına geri döneriz"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Bu ülkede taş üstüne taş koyuyorsanız, yatırım yapıyorsanız, iş, aş sağlıyorsanız o zaman gerçek milliyetçi sizsiniz" dedi.

Antalya Milletvekili adayı olan Elvan, seçim çalışmaları kapsamında Korkuteli ve Elmalı ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti hükümeti olarak dağları deldiklerini, denizin altından tüneller açtıklarını dile getiren Elvan, gelişmiş ülkelerin yapamadığını Türk mimar, mühendis, işçileriyle kendilerinin yaptığını kaydetti.

Türkiye için yapılan çalışmalar nedeniyle AK Parti hükümetiyle gurur duyulması gerektiğini ifade eden Elvan, "Yola çıkarken halkın hizmetkarı olmak için söz verdik. Hiçbir zaman halkımızın efendisi olmayacağız. Eskiden Ankara 'ya giderdiniz, bakanların, milletvekillerinin kapılarında beklerdiniz, ufacık bir işinizi halletmek için. Bugün biz sizin ayağınıza geldik, gelmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

- "Dünyanın en büyüklerini yapıyoruz"

Dünyanın en büyük havalimanını yapacaklarını anlatan Elvan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Yeni havalimanı 150 milyon yolcu kapasiteli. Dünyanın en büyüklerini yapıyoruz. Denizin altında 3 katlı tünel yapıyoruz. Tünel 6 katlı apartman yüksekliğinde. Bunu Türk mühendisleri, Türk mimarları, işçileri yapacak. İşte milliyetçilik budur, İşte vatan sevgisi budur. Bu ülkede taş üstüne taş koyuyorsanız, yatırım yapıyorsanız, iş, aş sağlıyorsanız, o zaman gerçek milliyetçi sizsiniz."

Elvan, Türkiye'deki "karanlık günleri" gençlerin görmediğini, büyüklerin o günleri çok iyi hatırladığını kaydederek, şöyle konuştu:

"Değişik vaatlerde bulunuyorlar. 'Ben emekliye şu kadar vereceğim. Asgari ücreti şu kadar yapacağım, mazotu şu kadar yapacağım' diyorlar. Onları yapsalar Türkiye ne olur biliyor musunuz? Eski günlere geri döner. 50 kuruşluk su 3 liraya çıkar. Enflasyon canavarına geri döneriz."

Türkiye'de AK Parti öncesi dönemdeki partilerin 30-40 yıl boyunca enflasyon canavarını yenmek için uğraştıklarını vurgulayan Elvan, "Hiçbiri enflasyonu yenemedi. Çünkü boş vaatlerle, hesapsız, kitapsız harcamalarla devletin kasasını boşalttılar. Devlet borçlu hale geldi. IMF memurlarının malumatını alan bakanlar oldu. Düşünün, biz o günlerden geldik. Bir daha o dönemlere geri dönmek istemiyoruz" diye konuştu.

Seçim bürolarının açılışlarına katılan Elvan, hıdırellez şenliklerinde vatandaşlarla sohbet etti.