Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız. Bütçemiz neyse ona uygun program düzenleyeceğiz. Farkımız bu. Yalanla, dolanla işimiz olmaz. Ne söylüyorsak onu yaparız" - "Onlar gibi biz de 'Asgari ücreti bin 500, 2 bin lira yapacağım. Şu kadar ikramiye vereceğim. Şunu da bunu da yapacağım' diyemez miydik? Derdik ama onu yaptığımız takdirde bu ülke karanlığa gömülür, fabrikalar kapanır, işsizler ordusuna dönerdi"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, muhalefet partilerinin seçim vaatlerini eleştirerek, "Ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız. Bütçemiz neyse ona uygun program düzenleyeceğiz. Farkımız bu. Yalanla, dolanla işimiz olmaz. Ne söylüyorsak onu yaparız" dedi.

Elvan, seçim çalışmaları kapsamında Döşemealtı ilçesindeki bir pazar yerinde partililerle bir araya geldi. Barış, kardeşlik, dostluk, birlik ve bütünlük partisi olan  AK Parti 'nin bugüne kadar verdiği bütün sözlerin arkasında durduğunu ifade eden Elvan, Antalya'ya hizmet için geldiğini söyledi.

Antalya'yı hızlı trenle buluşturacağını anlatan Elvan, Antalyalıların çok rahat bir şekilde İstanbul , Ankara , Konya gibi illere ulaşacağını söyledi.

- "Birileri gibi bol keseden atan parti değiliz"

AK Parti'nin yatırımla ülkeyi kalkındırmayı başardığını kaydeden Elvan, şöyle konuştu:

"Birileri gibi bol keseden atan parti değiliz. Diğerlerine sorun, Antalya ve Türkiye için projeleri var mı? Bir tane projeleri yok. Ne var? Para dağıtma projeleri var. Türkiye geçmişte çok karanlık günler yaşadı. AK Parti öncesinde çok sıkıntılı dönemler geçirdi. O şimdi vaatte bulunanlar, daha önce IMF memurlarının önünde talimat alıyorlardı. Hükümeti yönetemediler. Hükümeti IMF yönetti. Ondan sonra 25 milyarlık borç bıraktılar, biz ödedik. Sonra IMF'ye de '5 milyar dolar borç vermeye hazırız' dedik."

- "Ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız"

AK Parti'nin Türkiye'nin gelişmesi için ne gerekiyorsa yapacağını vurgulayan Elvan, şunları kaydetti:

"Halkı kandırma gibi bir anlayışımız yok. AK Parti olarak dünyanın icraatını yaptık, önemli işler başardık. Onlar gibi biz de 'Asgari ücreti bin 500, 2 bin lira yapacağım. Şu kadar ikramiye vereceğim. Şunu da bunu da yapacağım' diyemez miydik? Biz enayi miyiz? Derdik ama onu yaptığımız takdirde bu ülke karanlığa gömülür, fabrikalar kapanır, işsizler ordusuna dönerdi. Ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız. Bütçemiz neyse ona uygun program düzenleyeceğiz. Farkımız bu. Yalanla, dolanla işimiz olmaz. Ne söylüyorsak onu yaparız." 

Öte yandan Elvan'a, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de eşlik etti.