Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Kim olursa olsun, ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin, hangi dili konuşursa konuşsun, birlikte, beraber yaşamak istiyoruz. Bizim geçmişimiz, kültürümüzün özü ve manevi duygularımızın özü budur" - "Kadınlarımızın AK Parti'ye olan desteği, erkeklerden daha yüksektir"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Kim olursa olsun, ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin, hangi dili konuşursa konuşsun, birlikte, beraber yaşamak istiyoruz. Bizim geçmişimiz, kültürümüzün özü ve manevi duygularımızın özü budur" dedi.

Antalya Yörükler Derneği tarafından, Düzlerçamı mesire alanında düzenlenen 1. Uluslararası Antalya Yörük Festivali'ne katılan Elvan, vatandaşları selamladıktan sonra Vali Muammer Türker ve protokol üyeleriyle Yörük Çadırı'nda oturdu.

Festivalin ardından Elvan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve AK Parti İzmir Milletvekili adayı Savcı Sayan ile birlikte  AK Parti Antalya Kadın Kolları İl Başkanlığınca Anneler Günü dolayısıyla Kepez Kent Ormanı'nda düzenlenen etkinliğe katıldı. 

Elvan, burada yaptığı konuşmada, annelerin toplumda çok ayrı bir yerinin bulunduğunu belirterek, geri planda gibi görünseler de evi idare eden, erkeklere yön veren ve yön gösterenin analar olduğunu söyledi.

Anaların, çocukların öğretmeni, doktoru ve eğiticisi olduğunu, geçmişe bakıldığında anaların farklı dinlerden olsalar da farklı dillerde konuşsalar da bir arada, yan yana yaşadıklarını gördüklerini ifade eden Elvan, "Yüzyıllardır diline, dinine, rengine, ırkına bakmaksızın birlikte kardeşçe yaşadık. Ama aramıza ayrılık tohumları ekmeye çalışıyorlar" diye konuştu. 

Ülkenin gelişmesinden, büyümesinden, kalkınmasından rahatsız olanlar bulunduğunu söyleyen Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dış güçler,  Türkiye güçlenmesin, güçlü bir konuma gelmesin istiyor. 'Eğer Türkiye güçlenirse istediğimizi o bölgede yapamayız' düşüncesi hakimdir. Son 12 yıllık süreçte gerçek anlamda milli irade hakim olmuştur. Kadınlarımızın AK Parti'ye olan desteği, erkeklerden daha yüksektir. Sizler, bu ülkede yaşananları, bu ülke üzerinde ne tür oyunlar oynanmak istendiğini çok daha iyi görüyor ve anlıyorsunuz. Kim olursa olsun, ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin, hangi dili konuşursa konuşsun, birlikte, beraber yaşamak istiyoruz. Biz birlikte kardeşçe, beraber yaşamak istiyoruz. Bizim geçmişimiz, kültürümüzün özü ve manevi duygularımızın özü budur. Sizlerin güçlü desteği sürdüğü müddetçe dışarıdakiler ve içerideki işbirlikçileri ne kadar mücadele ederlerse etsinler başarılı olamayacaklar. Çünkü, yaşadıkları toprakların değerini bilen kadınlarımızdır. Bizi biz yapan kadınlarımızdır. Kadınlarımız, bizi biz yapan, Antalya yapan, Türkiye yapan kadınlarımızdır."

7 Haziran'a kadar gece gündüz demeden, birlikte beraber çalışacaklarını vurgulayan Elvan, kapı kapı dolaşarak dışarıdaki Türkiye'nin güçlenmesini istemeyenler ile içerideki işbirlikçilerinin neler yapmak istediklerini anlatacaklarını kaydetti.

Elvan ve beraberindekiler, daha sonra Kepez Kent Ormanı'na piknik yapmaya gelen vatandaşlara çiçek dağıttı.