Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Her gün yeni bir vaat, her gün yeni bir söz... Bırakın bir emekli maaşı ikramiyesini, iki olsun, beş olsun, bin bile olsa bu millet onlara destek vermeyecektir" - "(Muhalefetin) O dediklerini yapabilmeleri için devlet memurlarını işten çıkartmaları lazım. İşçileri işten çıkartmaları lazım. Bir çivi dahi kamu yatırımı yapmamaları lazım" - "Hem CHP hem de MHP lideri 'Acaba bu koltukta oturabilir miyiz?' düşüncesindeler. Yoksa onlar da biliyorlar iktidara gelemeyeceklerini"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, muhalefet partilerinin seçim vaatleriyle ilgili, "Her gün yeni bir vaat, her gün yeni bir söz... Bırakın bir emekli maaşı ikramiyesini, iki olsun, beş olsun, bin bile olsa bu millet onlara destek vermeyecektir" dedi.

Elvan, seçim çalışmaları kapsamında Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki kapalı semt pazarında düzenlenen halk toplantısına katıldı.

Burada konuşan Elvan, AK Parti'nin yolunun dostluk, demokrasi, özgürlük, milli irade ve halkın yolu olduğunu, bugüne kadar halkla bütünleştiklerini, kaynaştıklarını, halkın derdiyle dertlendiklerini, sorunlarına ortak olduklarını ve çözümleri birlikte ürettiklerini söyledi.

Son 13 yıllık süreçte dünyanın en büyük projelerini gerçekleştirdiklerini ifade eden Elvan, şöyle konuştu:

"Bölünmüş yolları yaptık. Dünyanın büyük havaalanlarını başlattık. Nereye bakarsanız bakın, ister eğitim, ister sağlık, ister tarım, ister ulaşıma bakın. Hepsini üçe, dörde katladık. Bu, sizlerin güçlü desteği sayesinde oldu. Bu ülkedeki istikrar sayesinde oldu. 13 yıllık iktidarımızda önümüze her türlü mayını döşediler, her türlü engelle karşı karşıya kaldık. Ama bütün engelleri teker teker sizlerin desteğiyle aştık. Şimdi ise dış güçler devreye girdi. AK Parti'nin gerçekleştirdiği o güçlü Türkiye'ye karşı dış güçler devreye girdi. Onlar bizim gelişmemizi, kalkınmamızı istemiyorlar."

Elvan, muhalefetin içler acısı bir durumda olduğunu söyleyerek muhalefet partilerinin bir projesinin bile olmadığını, onun yerine "bol keseden para dağıttıklarını" savundu.

- "Türkiye'nin önünü kesmek istiyorlar"

Muhalefet partilerinin, "Merkez Bankası'nı boşaltmıştık. Bu ülkeyi 70 sente muhtaç hale getirmiştik. Ne de olsa AK Parti Merkez Bankası'nı doldurdu. Burada 140 milyar dolar parası var. Hiç olmazsa bunu harcarız" diye düşündüğünü ifade eden Elvan, şöyle devam etti:

"Ama bunların savurganlığına o bile yetmez. Her gün yeni bir vaat, her gün yeni bir söz. Bırakın bir emekli maaşı ikramiyesini, iki olsun, beş olsun, bin bile olsa bu millet onlara destek vermeyecektir. Bunlar, Türkiye'nin önünü kesmek istiyorlar. Milli iradeden rahatsızlar, sizden rahatsızlar. Ama bugün milletin nefesi olan bir AK Parti var. Sizlerle gurur duyuyoruz. Birisi diyor 'bin 500 lira asgari ücret', diğeri diyor 'bin 800', bir başkası diyor 'bin 400'. Söylüyorlar da söylüyorlar. Onların dediklerini yapmamız halinde ne olur biliyor musunuz? O dediklerini yapabilmeleri için devlet memurlarını işten çıkartmaları lazım. İşçileri işten çıkartmaları lazım. Bir çivi dahi kamu yatırımı yapmamaları lazım. 'Biz bu vatandaşı aldatırız. Ne olacak hadi atalım. 6,2 milyon işsiz var' diyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu nereden çıktı bu sayı. Türkiye'de aşağı yukarı 2,8 milyon işsizimiz var. Ama diyor ki '6,2 milyon işsiz var'. Atıyor da atıyor. 'Nasıl olsa millet anlamaz' diyor."

- " CHP ve MHP liderlerinin derdi koltuklarını korumak"

Muhalefet partilerinin 40-50 yıl öncesinde olduğu gibi "postallarımızı giyeceğiz, vesayet anlayışını yeniden Türkiye'ye getireceğiz" şeklinde düşündüğünü söyleyen Lütfi Elvan, fakat AK Parti'nin buna izin vermeyeceğini ifade etti.

Muhalefet liderlerinin derdinin liderliklerini muhafaza edebilmek olduğunu belirten Elvan, "Hem CHP hem de MHP lideri 'Acaba bu koltukta oturabilir miyiz?' düşüncesindeler. Yoksa onlar da biliyorlar iktidara gelemeyeceklerini. Kendileri de biliyorlar AK Parti'nin tek başına iktidara geleceğini" diye konuştu.

Konuşmasının ardından Elvan, AK Parti Antalya milletvekili adayları ile partilileri selamladı. Elvan, daha sonra partiye yeni katılanların rozetlerini takarak vatandaşlara karanfil attı.