Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
"Biz muhalefetin hayal dahi edemeyeceği projeleri gerçekleştirdik" - "Güneydoğu'da HDP yöneticilerinin ağzından kan, batıda ise bal damlıyor"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, AK Parti hükümetinin, muhalefetin hayal dahi edemeyecekleri projeleri gerçekleştirdiğini söyledi.

Elvan, ANFAŞ EXPO Center'da düzenlenen seçim beyannamesi lansman toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin  Türkiye 'nin geleceği için geceli gündüzlü çalıştığını dile getirdi.

Antalya'nın 20 yılda katedeceği mesafeyi 5 yıla düşürmek için olağanüstü çaba sarf ettiklerini belirten Lütfi Elvan, şunları kaydetti:

"Biz öyle bir iktidarız ki bizim iktidarımız mesafeleri kısaltan bir iktidardır. Bizim iktidarımız, insanımızı hızla ulaşacağı yere ulaştıran bir iktidardır. Yine bizim iktidarımız, mega projeleri gerçekleştiren bir iktidardır. Biz muhalefetin hayal dahi edemeyeceği projeleri gerçekleştirdik."

- "Antalya'ya 50 kilometrelik Kuzey Çevre Yolu yapılacak"

Bir ilin kalkınması için olmazsa olmazların başında ulaşım ve iletişim altyapısının geldiğini anlatan Elvan, ulaşım ve iletişim altyapısının başında da karayolunun geldiğini bildirdi.

Elmalı-Korkuteli yolunu "bölünmüş yol" haline getireceklerini ifade eden Lütfi Elvan, şöyle konuştu:

"Elmalı-Gömbe-Kalkan ve Elmalı-Gömbe-Kasaba-Kaş yolunu yapacağız. Kemer'den Kumluca'ya bölünmüş yol çalışmalarına bu yıl başlıyoruz. Finike-Demre-Kaş-Kalkan yolu güzergahında 8 kilometrelik tünel açacağız. Burdur'a Çubukbeli'nden tünelle geçeceğiz. Artık Burdur, Antalya'ya çok daha yakın olacak. En kısa sürede 50 kilometrelik Kuzey Çevre Yolu'nun kazmasını vuracağız." 

- "Tarımsal ürünler hızlı trenlerle taşınacak"

Elvan, Antalya'nın büyümesi, güçlenmesi ve dünyanın parlayan yıldızı olabilmesi için hızlı tren projelerini hayata geçireceklerini ifade etti.

İstanbul 'u hızlı trenle Antalya'ya bağlayacaklarını anlatan Lütfi Elvan, "Kayseri ve Konya'yı hızlı trenle Antalya'ya bağlıyoruz. Bu iki hızlı tren projesi için 20 milyar lira harcayacağız. 2020'de her iki projeyi de tamamlayacağız" diye konuştu.

Antalya-Eskişehir hattında yılda 10 milyon ton meyve ve sebze taşınacağını belirten Elvan, Antalya'nın tarımsal ürünlerinin hızlı trenlerle taşınacağını söyledi. 

Antalya'nın batısında da havalimanı projeleri olduğunu aktaran Elvan, Batı Antalya'ya yapılacak havalimanının isminin ise "Caretta Caretta" olacağını bildirdi.

- HDP'ye eleştiri

Antalya'ya yapacakları projeleri anlattıktan sonra Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) izlediği politikayı da eleştiren Lütfi Elvan, "Güneydoğu'da HDP yöneticilerinin ağzından kan, batıda ise bal damlıyor. Böyle bir anlayış ve yaklaşım olabilir mi? Bunu milletimiz görüyor ve cevabını 7 Haziran'da verecektir" dedi.