Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Dışarıdan koalisyon sesleri yükseltmeye başladılar. Herhalde CHP, MHP, HDP bir araya gelip sanki bu ülkeyi yönetecekler"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Dışarıdan koalisyon sesleri yükseltmeye başladılar. Herhalde CHP , MHP , HDP bir araya gelip sanki bu ülkeyi yönetecekler" dedi.

Memur-Sen Antalya Şubesi üyeleriyle Cam Piramit'te bir araya gelen Elvan, burada yaptığı konuşmada, AK Parti hükümeti olarak 2002 yılında göreve geldiklerinde büyük zorluklar ve engellerle karşılaştıklarını, sürekli önlerine mayınlar döşendiğini söyledi. 

AK Parti'nin kapatılmaya çalışıldığını hatırlatan Elvan, "Darbe girişimleri ile karşı karşıya kaldık ama biz o günleri aştık, o engelleri aştık ve bugünlere geldik" ifadesini kullandı.

Elvan, 2013 yılında vesayet odaklarının yeniden canlanmak istediğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstanbul'da Gezi olaylarını organize ettiler. Dışarıyla işbirliği halinde yaptılar. O günleri hatırlıyorsunuz. Gezi olayları başladı, uluslararası televizyon kanalları saatlerce canlı yayın yaptılar. Önceden planlanmış olduğu belliydi. Çünkü canlı yayın araçları hazırlıklarını önceden yapmışlardı. Türkiye'yi kargaşa ortamına sürüklemek istediler ama başaramadılar."

Elvan, Türkiye'nin 17 Aralık'ta darbe girişiyle karşı karşıya kaldığını, ülkeyi istikrarsızlığa sürüklemek isteyenlerin bu olayda da başarılı olamadığını anlattı.

Bir taraftan CHP, MHP,HDP, bir taraftan paralel yapı ve bazı basın kuruluşlarının AK Parti hükümetine karşı vesayet odaklarını canlandırma girişimlerinde bulunduğunu ifade eden Elvan, "Dışarıdan koalisyon sesleri yükseltmeye başladılar. Herhalde CHP, MHP, HDP bir araya gelip sanki bu ülkeyi yönetecekler. Kendi partilerini yönetemeyen parti yetkilileri ülkeyi yönetmeye kalkacaklar ama milletimiz buna izin vermeyecektir" diye konuştu.

CHP'nin eski Türkiye'nin vaatleriyle Amerika'dan getirdiği danışman firma vasıtasıyla milleti kandırmaya çalıştığını öne süren Elvan, milletin her şeyi gördüğünü ama CHP'nin bunu göremediğini, milletin artık bu tür "safsatalara ve yalanlara" asla inanmayacağını kaydetti.

MHP ve HDP'yi eleştiren Elvan, şöyle devam etti:

"MHP sanki 1999-2002 döneminde iktidar olmamış. Hiçbir şey beceremeden milletin vermiş olduğu 5 yıllık emaneti dahi muhafaza edemeden 3,5 yıl sonra kaçan bir parti. HDP'ye bakıyorsunuz, Güneydoğu'da HDP Genel Başkanının ağzından kan, batıda ise bal damlıyor. İşte anlayışları bu ama AK Parti bugüne kadar milletimizle bütünleşti, kaynaştı."

Elvan, 28 Şubat dönemde beşli ittifak olduğunu, buna "Beşli Çete" denildiğini belirterek, bu dönemde CHP, MHP, HDP, paralel yapı ve bir kısım basının bir araya geldiğini, dışarıdaki işbirlikçileri ile vesayet odaklarını Türkiye'de yeniden canlandırma arayışında bulunduklarını savundu.

Dışarıdan ve içeriden AK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu itibarsızlaştırma kampanyaları yürütüldüğünü ifade eden Elvan, "Aslında biraz daha geriye dönersek sayın Cumhurbaşkanımızın Davos'taki 'one minute' hadisesi var ya, işte o andan itibaren Türkiye'de iktidarımıza karşı, AK Parti'ye karşı, Recep Tayyip Erdoğan 'a karşı mücadele dönemi başladı" dedi.

Konuşmaların ardından Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesine Elvan, AK Parti Antalya Milletvekili adayları ve Memur-Sen üyeleri "Rabia" işareti yaparak tepki gösterdi.