Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Bugüne kadar sizin vermiş olduğunuz emaneti yere düşürmedik. Birilerinin dediği gibi 'şapkamı alır giderim' demedik"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Bugüne kadar sizin vermiş olduğunuz emaneti yere düşürmedik. Birilerinin dediği gibi 'şapkamı alır giderim' demedik" dedi.

Elvan, Konyaaltı Sarısu piknik alanında Antalya Konyalılar Derneğinin düzenlediği şenliğe katıldı. Burada konuşan Elvan, üniversite eğitiminden sonra Konya'dan ayrıldığını ancak Konya ile bağını hiçbir zaman  koparmadığını söyledi. Elvan, Antalya'da yaşayan Konyalıların, şehrin geleneğini, göreneğini ve kültürünü yaşattığını belirtti.

AK Parti olarak halkın hizmetkarı olmak için yola çıktıklarını ifade eden Elvan, "Biz milli iradeyi hakim kılmak için yola çıktık. Biz hiçbir zaman milletimizin bize vermiş olduğu emaneti yere düşürmemek için yola çıktık. Bugüne kadar sizin vermiş olduğunuz emaneti yere düşürmedik. Birilerinin dediği gibi 'şapkamı alır giderim' demedik. Sizlere hizmet etmek için yola çıktık" dedi. 

-"80 yılda yapılmış bölünmüş yolun 3 katını yaptık"

Türkiye 'de 2002'ye kadar 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapıldığını hatırlatan Elvan, "Biz 13 yıllık süreçte 18 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Yani 80 yılda yapılmış bölünmüş yolun 3 katını yaptık. Yeni dönemimiz otoyollar ve hızlı trenler dönemi olacak" diye konuştu.

Elvan, 7 Haziran'da kritik bir seçimin yapılacağını belirterek, Türkiye'nin çok önemli bir süreçten geçtiğini anlattı. Elvan, "Benim ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun sizden bir beklentisi var. Antalya'da 100 bin Konyalı yaşıyor. Fire vermeden hem bakanınıza hem de başbakanınıza destek olmanızı istiyorum" dedi.

Elvan, Türkiye'nin gelişmesini ve kalkınmasını istemeyen dış odakların olduğunu anlatarak, bunların AK Parti'nin ve Türkiye'nin aleyhine gece gündüz çalıştıklarını kaydetti.

Konuşmanın ardından Antalya Konyalılar Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz, Elvan'a tablo hediye etti.