Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Batı Çevre Yolunun yapımını engelleyen Akaydın yönetimi, Akaydın dönemindeki belediyecilik anlayışıdır"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, " Batı Çevre Yolunun yapımını engelleyen Akaydın yönetimi, Akaydın dönemindeki belediyecilik anlayışıdır" dedi.

Elvan, seçim çalışmaları kapsamında, Varsak bölgesindeki AK Parti Seçim Ofisi'nin açılışına katıldı. Cumhuriyetin kuruluşundan AK Parti'nin iktidara geldiği güne kadar 80 yılda 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapıldığını ifade eden Elvan, AK Partinin görev yaptığı 13 yılda bölünmüş yol ağına 18 bin kilometre eklediklerini söyledi.

Elvan, söz konusu dönemde Antalya'ya da 307 kilometrelik bölünmüş yol kazandırdıklarını belirtti.

Muhalefetin kendilerini "13 seneden beri  Batı Çevre Yolunu yapamadılar" diye eleştirdiğini dile getiren Elvan, "Batı Çevre Yolu'nun yapımını engelleyen Akaydın yönetimi, Akaydın dönemindeki belediyecilik anlayışıdır" ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in, bir önceki döneminde, Kepez Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü arasında bir protokol imzaladığının altını çizen Elvan, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın göreve gelmesiyle 'Bu protokolü kabul etmiyorum' diyerek, Batı Çevre Yolu'nun 5 yıl boyunca yapılmasına müsaade etmediğini ileri sürdü.

Muhalefetin eleştirilerinde haksız olduğunu ifade eden Elvan, "Dünyanın en büyük projelerini yapıyoruz. Batı Çevre Yolu ne ki? Önümüzü açsalardı iki ayda o projeleri bitirirdik" diye konuştu.