Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Vesayete karşı milli iradeyi hakim kılmak için gerçekleştirdiğimiz mücadelede milletimiz bize güçlü destek verdi"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı,  AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Vesayete karşı milli iradeyi hakim kılmak için gerçekleştirdiğimiz mücadelede milletimiz bize güçlü destek verdi" dedi.

Elvan, seçim çalışmaları kapsamında Karaalioğlu Parkı'nda Antalya Adıyamanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Burada konuşan Elvan, 7 Haziran genel seçiminin Türkiye 'nin en önemli seçimlerinden biri olduğunu söyledi.

Türkiye'nin önünde iki yol olduğunu anlatan Elvan, Türkiye'nin ya büyümeye gelişmeye devam edeceğini yada eski karanlık günlerine geri döneceğini kaydetti.

Elvan, Türkiye'nin eski karanlık günlerinde küçüldüğünü, işsizlik oranının arttığını ve faizlerin yüzde 7 binleri bulduğu belirterek, şunları kaydetti:

"Biz artık o döneme geri dönmek istemiyoruz. Türkiye'deki bu gelişmelerden dış mihraklar rahatsızlar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ı itibarsızlaştırmak için gece gündüz çalışıyorlar. Vesayete karşı milli iradeyi hakim kılmak için gerçekleştirdiğimiz mücadelede milletimiz bize güçlü destek verdi."

Vesayet odaklarının Türkiye'de zayıf iktidarların olmasını istediklerini ifade eden Elvan, "Koalisyon hükümetleri olsun ki biz dışarıdan vermiş olduğumuz talimatları harfiyen yerine getirsinler. Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu bugüne kadar dik durdular. Doğru neyse biz onu yaptık. Dışarıdaki vesayet odaklarının talimatıyla hareket etmediler. Bundan sonra da etmeyecekler" diye konuştu.

Vatandaşın sesinin Ankara'da gerçek anlamda karşılık bulmasını istediklerini belirten Elvan, muhalefetin milletten kopuk farklı bir dünyasının olduğunu dile getirdi.

Türkiye'de insanların birbiriyle kucaklaşmasını istediklerini ifade eden Elvan, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Biz Çanakkale ruhunun Türkiye'de hakim olmasını istiyoruz. Çanakkale'de Kürdüyle, Türk'üyle her türlü etnik gurubuyla omuz omuza düşmanlara karşı mücadele etti. Aynı ruhu yaşatmamız gerekiyor. Türkiye'de çözüm sürecini gerçekleştirebilecek tek bir parti vardır o da AK Parti'dir. AK Parti dışında hiçbir parti bu kucaklaşmayı sağlayamaz. Biz özümüze dönüyoruz."