Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Biz boş vaatlerle yola çıkamayız. Boş vaatleri size söyleyemeyiz. Bunu söylediğimizde ülke iki ayda batar"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti  Antalya Milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Biz boş vaatlerle yola çıkamayız. Boş vaatleri size söyleyemeyiz. Bunu söylediğimizde ülke iki ayda batar" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Serik ilçesinde bir otelde turizm çalışanlarıyla bir araya gelen Elvan, Antalya'da otellerin faaliyetlerinin sürdürmesi gerektiğini, bunun için Türkiye 'de istikrarın devamının son derece önemli olduğunu söyledi.

Elvan, seçim sonrası ülkede kargaşanın çıkmaması ve istikrarın bozulmaması gerektiğini belirterek, "Ülkede istikrar bozulursa, bu işletmelerin hali ne olur Allah bilir. Biz koalisyon dönemlerine geri dönmek istemiyoruz çünkü biz o dönemleri yaşadık" diye konuştu.

- "Önemli imkanlar sağladık, yatırımlar yaptık"

AK Parti öncesi dönemde Türkiye'de üretimin durduğunu ifade eden Elvan, o dönemde turizm işletmelerinin çoğunun çalışmadığını aktardı. 

Elvan, turist sayısı ne kadar artarsa, otellerdeki iş imkanının da o kadar artacağını anlatarak, şunları kaydetti:

"Bu otelleri ayakta tutarken diğer taraftan da ülkemizin ekonomisinin iyi gitmesi lazım. İktidar olarak 13 yıldan bu yana ülkemize önemli imkanlar sağladık ve yatırımlar yaptık. Kalkıp, 'Biz asgari ücreti şu kadar yapacağız, mazotu şuna indireceğiz' diyebilirdik. Bunu demedik çünkü biz böyle bir şey yaparsak yarın Yunanistan'ın durumuna düşeriz. İşçilerin ve memurların maaşlarını ödeyemez konuma geliriz. Türkiye olarak biz bu konuma gelmek istemiyoruz."

- "Boş vaatlerle yola çıkamayız"

Türkiye'de istikrarın son derece önemli olduğunu ve muhafaza edilmesi gerektiğinin altını çizen Elvan, "İnşallah 8 Haziran sabahı kalktığımızda bu istikrarı birlikte muhafaza ederiz. Türkiye geliştikçe, büyüdükçe ve imkanlarımız arttıkça sizin imkanlarınız da artacak. Siz de refahtan daha fazla pay alacaksınız ama biz boş vaatlerle yola çıkamayız. Boş vaatleri size söyleyemeyiz. Bunu söylediğimizde ülke iki ayda batar. İşsiz konumuna düşersiniz" ifadelerini kullandı.

Seçmenden gereken desteği bir kez daha alacaklarına inandığını vurgulayan Elvan, çok sayıda projelerinin olduğunu ve bunları teker teker hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.