Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Milli iradenin hakimiyetinin devam etmesi, demokrasinin güçlenmesi, özgürlük alanının çıtasının yükselmesi ve istikrarın sürmesi için AK Parti ile yola devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Vatandaşın tercihinin de bu yönde olacağı kanaatindeyim" - "CHP, şu anda devlet içinde devlet oluşturmaya çalışan paralel devlet yapılanması ile işbirliği yapıyor. Bu, ne onların devlet adamlığına ne de siyaset anlayışına sığar"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, demokrasinin güçlenmesi, milli irade hakimiyetinin ve istikrarın devam etmesi için AK Parti ile yola devam edilmesi gerektiğini söyledi.

Elvan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu seçimin diğerlerden farklı olduğunu, muhalefet partilerinin birbirleriyle dayanışma içinde çalışma yürüttüklerini belirtti.

MHP 'nin, HDP aleyhine bir tek cümle bile sarf etmediğini vurgulayan Elvan, CHP 'nin ise özellikle Çözüm Süreci'ne yönelik ağır eleştiriler dile getirmesinden sonra HDP ile koalisyon yapabileceğini bildirdiğini kaydetti.

Önceki seçimlerde her partinin diğer partileri eleştirdiğini ama bu seçimde MHP, HDP ve CHP'nin AK Parti'ye karşı ekip olarak birlikte hareket ettiklerini dile getiren Elvan, "Son derece önemli bir seçim olduğunu düşünüyorum. Milli iradenin hakimiyetinin devam etmesi, demokrasinin güçlenmesi, özgürlük alanının çıtasının yükselmesi ve istikrarın sürmesi için AK Parti ile yola devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Vatandaşın tercihinin de bu yönde olacağı kanaatindeyim" dedi.

- "Vatandaşın üzerinde psikolojik baskı kuruluyor"

HDP'nin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde vatandaşın üzerinde psikolojik baskı oluşturduğunu, batıya geldiklerinde ise demokrasi ve özgürlüklerden bahsettiklerine işaret eden Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hakkari Havaalanının açılışında vatandaşlarımızla görüştüğümüzde, HDP'nin kendilerine çok yoğun baskı yaptığını söylediler. Hatta açılışa bile gelmelerini istemediler. 'Bu alanda tehditkar yaklaşım içinde oldular, bu baskı artarak devam ediyor' şeklinde açıklamaları oldu. Bir taraftan demokrasiden bahsediyorlar, diğer taraftan bölge halkı üzerinde baskı oluşturuyorlar.

Aynı baskıyı Antalya'da da gördüm. Kepez Belediye Başkanımıza güneydoğulu vatandaşlarımızı ziyaret etmek istediğimi söylediğimde başkanımız bana, güneydoğulu hemşehrilerimizin kalabalık grupla gelmemizi istemedikleri, çünkü takip edildiklerini, gelinecekse 2-3 kişilik gruplarla gelinmesini söylediklerini aktardı. Vatandaşımız üzerinde vesayet oluşturulmaya çalışılıyor ama buna izin vermeyeceğiz. İnşallah 7 Haziran'da milli irade kazanacak, Türkiye 'nin istikrarı devam edecek."

- "Paralel Devlet Yapılanması yurtdışını organize ediyor"

Elvan, Paralel Devlet Yapılanmasının da önemli bir sorun olduğuna dikkati çekerek, 3 partinin ittifakına Paralel Devlet Yapılanması ile bazı medya organlarının da katıldığını söyledi.

"Bunlar beşli bir yapı olarak AK Parti'ye yönelik ağır eleştiriler sürdürüyorlar" diyen Elvan, şunları kaydetti:

"Özellikle Paralel Devlet Yapılanması yurtdışını organize etmekle, Türkiye'nin aleyhine yayınlar yapmakla meşgul. Türkiye'de CHP, MHP ve HDP'nin paralel yapıyla ilişki içinde olduğunu görüyoruz. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana olan CHP, şu anda devlet içinde devlet oluşturmaya çalışan Paralel Devlet Yapılanması ile işbirliği yapıyor. Bu, ne onların devlet adamlığına ne de siyaset anlayışına sığar. Bunları hiçbir şekilde tasvip etmek mümkün değil."

- Antalya'daki seçim çalışmaları

Yürüttüğü seçim çalışmalarına da değinen Elvan, vatandaşlara yaptıkları ve yapacaklarını anlattıklarını bildirdi.

Elvan, başarılı bir seçim süreci yürüttüklerini ifade ederek, "İnşallah Antalyalı vatandaşlarımız 7 Haziran'da bunun karşılığını verir. Milli iradenin önemini anlatmaya çalıştık. Hiçbir zaman halkın efendisi olmadık, halka hükümran olmak istemedik. Biz her zaman halkın hizmetkarı olduk. Bundan sonraki süreçte de halkın hizmetkarı olacağımızı anlattık" değerlendirmesinde bulundu.

Antalya'da da CHP, MHP ve HDP'nin işbirliği içinde, birbirleri aleyhine ifade kullanmadıklarını dikkati çeken Elvan, özellikle MHP ve CHP'nin, HDP'nin barajı geçebilmesi için gayret içinde olduklarını sözlerine ekledi.