Etiler semt pazarı yeni yerine taşınıyor

Etiler semt pazarı yeni yerine taşınıyor
Etiler semt pazarı yeni yerine taşınıyor
ANTALYA (AA) - Etiler Mahallesi 882 Sokak'ta kurulan Etiler Semt Pazarı, 855 ve 835 sokakları arasındaki açık alanda 5 bin metrekarelik yeni yerine...

ANTALYA (AA) - Etiler Mahallesi 882 Sokak'ta kurulan Etiler Semt Pazarı, 855 ve 835 sokakları arasındaki açık alanda 5 bin metrekarelik yeni yerine taşınıyor.

Antalya Semt Pazarcıları Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada, cadde ve sokaklarda kurulan pazarlarla ilgili düzenleme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Bu çerçevede Etiler Mahallesi 882 Sokak'ta pazartesi günleri kurulan halk pazarının 855 ve 835 sokakları arasındaki açık alana taşındığı belirtilen açıklamada, 5 bin metrekarelik alanda konumlandırılacak yeni pazar için asfaltlama çalışmalarının tamamlandığı, esnafın yeni yerine geçişi için kura hazırlıklarının da yapıldığı kaydedildi.

Cadde üzerindeki pazarların günlük hayatı olumsuz etkilemesi nedeniyle bu pazarların toplu alanlara taşındığı ifade edilen açıklamada, "Bu sayede trafiğin rahatlaması, geçiş üstünlüğü olan ambulans, itfaiye gibi araçların geçiş noktalarının boşaltılması, görsel kirlilik ve cadde üstü mahalle sakinlerinin yanı sıra cadde üstü işletmelerin oluşabilecek iş kaybının önüne geçilmesi konusunda hassasiyet gösteriliyor" ifadesi kullanıldı.

 


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Pazar

  ,

  ,

  Cadde