Evdirhan'da ikinci etap çalışmaları başladı

Evdirhan'da ikinci etap çalışmaları başladı
Evdirhan'da ikinci etap çalışmaları başladı
ANTALYA (AA) - Döşemealtı ilçesinde 800 yıl önce Selçuklu Devleti döneminde yapılan ancak bakımsızlık nedeniyle yüzde 75'i kullanılmaz hale gelen...

ANTALYA (AA) - Döşemealtı ilçesinde 800 yıl önce Selçuklu Devleti döneminde yapılan ancak bakımsızlık nedeniyle yüzde 75'i kullanılmaz hale gelen Evdirhan'ı kurtarma çalışmalarının ikinci etabının başladığı bildirildi.

Döşemealtı Belediye Başkanı seçildikten sonra ilçe sınırlarında bulunan Evdirhan'ın kurtarılması ve Türk turizmine kazandırılması için özel bir ekip oluşturan Belediye Başkanı Turgay Genç , ilk etapta Antalya Müzesi kontrolünde tarihi kalıntıların çevre temizliğini ve kısmi bakımını yaptırdı.

Ardından ikinci etap çalışmalarının ihalesi gerçekleştirildi. Pazarlık usulü ihalesi yapılan Evdirhan'ın ikinci etap kazı çalışmaları bedeli, rekabetçi ortamın sağlanmasıyla 419 bin liradan 413 bin 200 liraya düşürüldü. Çalışmada görev alan 34 personelin yarısından fazlasının kadın olması dikkati çekti. 

Kazı çalışmalarını yerinde inceleyen ve görevlilerden bilgi alan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Evdirhan'ın turizme kazandırılması için yaklaşık bir yıldır çalıştıklarını söyledi. Genç, çalışmaların yaklaşık 4 ay süreceğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Kadın

  ,

  ilçe

  ,

  genç