EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı

EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı
EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı
- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu: - "EXPO, sonuç itibarıyla önce Antalya'nın sonra Türkiye'nin önemli bir projesi. Prestij projesi, ilk EXPO'su. Buradaki başarı hepimizin başarısıdır" - "İş programına göre önemli bir aksaklık olmazsa bu EXPO'yu yüzümüzün akıyla ülkemizin büyüklüğüne uygun bir şekilde, Antalya'nın dünya kenti olmasına uygun bir şekilde başarıyla uygulayacağız"

ANTALYA (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, EXPO 2016'nın sonuç itibarıyla önce Antalya'nın sonra Türkiye 'nin önemli bir projesi olduğunu belirterek, "Prestij projesi ve ilk EXPO'su. Buradaki başarı, hepimizin başarısıdır" dedi.

Antalya'da çeşitli temaslarda bulunan Arzu, Kızıltoprak Mahallesi'ndeki, Hakkari'de polis aracına yapılan bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru Serkan Çölkesen'in babası Bayram Çölkesen'i ziyaret ederek, taziyelerini iletti.

Daha sonra EXPO 2016 Antalya Ajansı'na geçen Arzu, Vali Muammer Türker ve EXPO 2016 Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez ile buradaki fotoğraf sergisini gezdi.

Bakan Arzu, ajansın salonunda düzenlenen ve basına kapalı gerçekleştirilen "EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı"nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bugün EXPO 2016 Antalya'nın 34. yönetim kurulu toplantısını yaptıklarını belirten Arzu, bu toplantıların her ay yapıldığını, genel olarak bir toplantının Ankara 'da bir toplantının ise Antalya'da gerçekleştirildiğini söyledi. 

Yönetim kurulu başkanında değişiklik olduğunu anlatan Arzu, şunları kaydetti:

"Bu ay itibarıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olmam nedeniyle yönetim kurulu başkanı değişti. Diğer başkan yardımcımız ve arkadaşlarımız görevlerine devam ediyorlar. Gerek bugün sabahtan bu yana vali beyden ve arkadaşlardan aldığımız bilgilerde, gerekse sahada yaptığımız incelemelerde gördük ki kısa bir süre içerisinde gerçekten altyapı açısından, üst yapının önemli binaları açısından çok ciddi çalışmalar yapılmış."

- "Türkiye'nin prestij projesi"

Arzu, peyzajla ilgili de ciddi çalışmaların yapıldığını ifade ederek, "İş programına göre önemli bir aksaklık olmazsa bu EXPO'yu yüzümüzün akıyla ülkemizin büyüklüğüne uygun bir şekilde, Antalya'nın dünya kenti olmasına uygun bir şekilde başarıyla uygulayacağız" dedi.

 Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Antalya'da sivil toplum örgütlerinin, meslek örgütlerinin bileşenlerinin ve basının desteğini isteyen Arzu, "EXPO, sonuç itibarıyla önce Antalya'nın, sonra Türkiye'nin önemli bir projesi. Prestij projesi, ilk EXPO'su. Buradaki başarı hepimizin başarısıdır. Dolayısıyla bu başarının sağlanması konusunda emeği geçenleri tebrik ediyorum" diye konuştu.

Bakan Arzu, daha sonra Antalya Valiliğine geçti.