EXPO 2016 Antalya fotoğraf yarışması

EXPO 2016 Antalya fotoğraf yarışması
EXPO 2016 Antalya fotoğraf yarışması
- Yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi

ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya Ajansı'nın Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliğiyle düzenlendiği, "çiçek ve çocuk " konulu fotoğraf yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, TerraCity AVM Fuayesi'nde düzenlenen ödül töreninde konuşan EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Rıdvan Mescioğlu, gelecek yıl gerçekleştirilecek EXPO 2016'nın en önemli organizasyonlardan birinin Antalya'da olduğuna dikkat çekti.

Mescioğlu, EXPO 2016 Antalya'nın "çiçek ve çocuk" teması ve "Gelecek nesiller için yeşil bir dünya " sloganıyla tüm dünyayı kucaklayacağını vurgulayarak, yarışmaya 81 ilden katılım olduğunu kaydetti.

Yarışmada birinci olan Leyla Emektar'a EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu üyesi Nazif Alp, ikinci Kemal Özkılıç'a EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Rıdvan Mescioğlu, üçüncü olan Ahmet Çetintaş'a da Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Nafia Özdemir Hanyaloğlu ödüllerini verdi.

374 fotoğrafçının bin 155 eserle katıldığı yarışmada jüri, 10 fotoğrafı da mansiyona değer buldu.

"Çiçek ve Çocuk" konulu fotoğraf yarışması sergisi, 2 Eylül Çarşamba gününe kadar TerraCity AVM Fuayesi'nde açık kalacak.