EXPO 2016 Antalya, Hollanda'da tanıtıldı

EXPO 2016 Antalya, Hollanda'da tanıtıldı
EXPO 2016 Antalya, Hollanda'da tanıtıldı
ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez, Lahey Büyükelçiliğinde Hollandalı yetkililer ve sektör temsilcilerine EXPO...

ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez, Lahey Büyükelçiliğinde Hollandalı yetkililer ve sektör temsilcilerine EXPO 2016'yı anlattı.

EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan yazılı açıklamaya göre, Lahey'de Türkiye Büyükelçisi Sadık Arslan'ın da katıldığı sunumda, Suiçmez, Hollanda'nın bahçecilik sektöründe dünyanın önde gelen ülkelerinden olduğuna dikkati çekti.

Hollanda'nın EXPO 2016'ya katılmasını beklediklerini belirten Suiçmez, "Hollanda'ya kendimizi anlatıyoruz. Hollandalı dostlarımızın izah ettiği gibi, konuyla ilgililer. Bu katılımın EXPO'nun içeriğinin zenginleşmesi açısından önem arz ettiğini anlattık" dedi.

Suiçmez, EXPO 2016'nın bahçecilik sergisinin yanında ülkelerin teknolojik gelişmelerini de sergileyecekleri bir ortam olduğunu vurguladı.

Büyükelçi Arslan da Türkiye ile Hollanda ilişkilerinin iyi düzeyde olduğunu, EXPO 2016'ya katılım konusunda Tarım Bakanı ile görüşeceğini bildirdi.

Arslan, iki ülke arasında başta süs bitkileri ve çiçekçilik olmak üzere iyi ilişkilerin EXPO 2016 ile pekişeceğini ve stratejik iş birliğine dönüşmesini arzu ettiklerini sözlerine ekledi.