EXPO 2016 Antalya Parkı için ilk kazma vuruldu

EXPO 2016 Antalya Parkı için ilk kazma vuruldu
EXPO 2016 Antalya Parkı için ilk kazma vuruldu
- Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek: - "Pınarbaşı, Toros, Siteler ve Akkuyu mahallelerine yeni bir cazibe alanı kazandıracağız"

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akkuyu Mahallesi'nde 30 bin metrekare alana inşa edilecek EXPO 2016 Antalya Parkı için ilk kazmayı vurduklarını bildirdi.

Böcek, yaptığı yazılı açıklamada, küresel ölçekte büyük önem taşıyan ve kente ekonomik ve ticari katma değer sağlayacak EXPO 2016'nın ilk olarak Konyaaltı'nda hayat bulacağını belirtti.

Akkuyu Mahallesi'nde 30 bin metrekare alan üzerinde planlanan EXPO 2016 Antalya Parkı Projesi'nde ilk kazmayı vurduklarını kaydeden Böcek, "Pınarbaşı, Toros, Siteler  ve Akkuyu mahallelerine yeni bir cazibe alanı kazandıracağız" ifadelerini kullandı.

Böcek, projede bitki tüneli, 400 metre uzunluğunda ve 2 bin metrekare alana sahip dere formunda havuz, süz havuzları, suni çim kızak pisti, kafeteryalar, atölyeler, fitness, temalı çocuk oyun alanları, macera parkuru, gösteri alanı ve EXPO Okulu gibi doğayla bütünleşik unsuru bir araya getireceklerini bildirdi.

Projenin toplam maliyetinin 7 milyon lira olduğunu açıklandı.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  hayat

  ,

  Belediye

  ,

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  böcek

  ,

  lira

  ,

  fitness

  ,

  Gösteri