EXPO 2016 Antalya'nın güvenliği için biraraya geldiler

EXPO 2016 Antalya'nın güvenliği için biraraya geldiler
EXPO 2016 Antalya'nın güvenliği için biraraya geldiler
ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Levent Murat Danışman, sergi alanının güvenliği ile ilgili Antalya Emniyet Müdür...

ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Levent Murat Danışman, sergi alanının güvenliği ile ilgili Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı İzzet Balaban'ı ziyaret etti. 

Belek'te yapılacak NATO ve G20 zirvesinin güvenliğinden de sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı İzzet Balaban'ı ziyaret eden Levent Murat Danışman, Balaban ile EXPO 2016 Antalya sergi alanının güvenliğiyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Danışman, sergi alanındaki güvenlik koordinasyonu için 750 metrekarelik hizmet binası yapıldığını, stratejik konumdaki alan güvenliğinin, İl Emniyet Müdürlüğü ile koordineli yürütüleceğini kaydetti.

 İzzet Balaban da EXPO 2016 Antalya alanının "özel bölge" statüsünde olduğuna işaret ederek, "Çok amaçlı özel bir ekip ve bölümlerinde uzman personelimiz EXPO alanında görev alacak. Polis gücü, oldukça güçlü olacak, ilgili alt birimlere talimatlar verildi. Önemli bir projede yer almak memnuniyet verici" dedi.

Balaban, özel güvenlik tedbirleri ile ilgili EXPO 2016 Antalya Ajansı yönetimine bilgi ve koordinasyon desteği verdiklerini belirtti.

Danışman, Balaban'a sembol çiçek şakayık ve saat hediye etti.