EXPO 2016 Antalya'ya doğru

EXPO 2016 Antalya'ya doğru
EXPO 2016 Antalya'ya doğru
- AIPH Başkanı Oosterom: - "Şu an katılımcı 40 ülke var. Bu çok iyi bir rakam ve tabii ki gelecek olan ülkeler var"

ANTALYA (AA) - Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) Başkanı Bernard Oosterom, EXPO 2016 Antalya'ya şu ana kadar 40 ülkenin katılacak olmasının önemli olduğunu bildirdi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı'ndan yapılan açıklamaya göre, Oosterom ile birlik delegeleri, Milano Kenti'nde bu ay sonu kapılarını kapatacak olan EXPO 2015 Milano'yu ziyaret etti.

AIPH Heyeti, Türkiye Pavilyonu'nda Türkiye Büyükelçiliği Ticaret Ateşesi Burak Yılmaz tarafından karşılanarak, EXPO 2016 Antalya standı ziyaret edildi. Stantta bin 121 dönümlük alanı sanal ortamda izleme imkanı sağlayan "sanal gerçeklik" gözlüğünü takan Oosterom, EXPO Kulesi, EXPO Gölü, kongre merkezi, tema parkuru, amfi tiyatroların yer aldığı alanı izledi.

EXPO 2016 Antalya Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök ve Genel Sekreter Haşmet Suiçmez tarafından konuk edilen AIPH Heyeti arasında, AIPH'in Türk Yönetim Kurulu üyesi Osman Bağdatlıoğlu da yer aldı.

Oosterom, EXPO 2016 Antalya'ya ülke katılımlarının önemli olduğunu ifade ederek, "EXPO'ları organize edenleri uzun yıllardan beri destekliyoruz. ?AIPH birçok üye ülkeden oluşan bir grup. Bu ülkeler bahçecilik sektörünün önemli olduğu ülkeler. Şu an katılımcı 40 ülke var. Bu çok iyi bir rakam ve tabii ki gelecek olan ülkeler var" ifadesini kullandı.