"EXPO 2016 Antalya"ya doğru

"EXPO 2016 Antalya"ya doğru
"EXPO 2016 Antalya"ya doğru
- Moritanya, EXPO 2016 Antalya'ya katılmak için katılım sözleşmesi imzaladı

ANTALYA (AA) - Türkiye'nin ilk EXPO'suna katılma kararı alan Moritanya'nın ülke komiseri Oumarou Abidine Sidi ile Bah Ould Salec, Antalya'ya geldi. 

EXPO 2016 Antalya Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Aksu ilçesindeki EXPO 2016 Antalya sergi alanına geçen Moritanya heyetine, proje ve yapım işleri direktörlüğü tarafından sunum yapıldı. Heyet daha sonra bin 121 dönümlük alana geçip ülke bahçesini açacakları alanda incelemede bulundu.

Ülke komiseri ve aynı zamanda Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) delegesi olan Oumarou Abidine Sidi, EXPO 2016 Antalya'ya "Çölde yaşam" temasıyla katılacaklarını, tarih, çölde yaşam, gıda, müzik ve dans gibi alt tema başlıklarının yer alacağını belirtti.

Fuarda çocuklar için ayak-kuklaları (marionette) animasyonlu geleneksel dansların da sunulacağını bildiren Sidi, "Dünya'da 8 EXPO'ya katıldık ve Antalya EXPO'sunun da çok başarılı geçeceğine inanıyoruz" diye konuştu.

Moritanya'nın katılımından memnuniyet duyduklarını ifade eden EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Vekili Mücahit Şengül, "İki ülkenin dostane ilişkileri daha da gelişecek" diye konuştu.

Daha sonra Şengül ve Sidi, katılım sözleşmesini imzaladı. Şengül, Moritanya ülke komiserine sembol çiçek şakayık verdi.